Časopis dTest

TESTY
Chybičky na kráse
Vypadat přirozeně a svěže od rána do večera, aniž by bylo zapotřebí sem tam opravit poškozené nalíčení, ze kterého vystupují kruhy pod očima, žilky či různé nerovnosti pleti, by nemělo být problémem. Budeme-li tak alespoň soudit podle lákavých slibů: „Chytrý make-up zajistí po celý den přirozeně svěží a matnou pleť.“ „Spolehlivý make-up, který trvale zdokonaluje vzhled pleti po dobu 16 hodin a odolává známkám únavy.“ Make-upy se slibovaným dlouhotrvajícím účinkem jsou v kurzu a jen málokterá žena či dívka zapochybuje o slibech, které zní tak přesvědčivě. Do testu make-upů bylo zapojeno přes 450 žen a dívek, výsledky příliš nepotěší. Jenom pět z patnácti testovaných výrobků získalo »dobré« hodnocení. Sliby o dloutrvajícím (long-lasting) efektu se u mnohých přípravků nepotvrdily.
Bezpečnost v centru pozornosti
Evropské spotřebitelské organizace se v roce 1996 staly jedním z iniciátorů nezávislého testování bezpečnosti automobilů pomocí takzvaných crash testů, známého pod zkratkou Euro NCAP. Testy, jejichž hlavním a jediným cílem je zhodnotit bezpečnost posádky automobilu a chodců při dopravní nehodě, se staly jedním z nejzásadnějších ukazatelů bezpečnosti uznávanými jak výrobci, tak uživateli automobilů. Přinášíme výsledky testu osmi vozidel – Škoda Fabia, Nisan Qasqhai, Kia Cee´d, Fiat Bravo, Ford Mondeo, Honda Civic, Toyota Corolla a Mercedes Benz C.
Výkonné, ale žravé
Skladné sestřičky velkých počítačů své sourozence rychlým tempem dohání, co se týče prodejnosti. Přinášíme test sedmi notebooků o výkonu, který postačí bohatě na domácí či kancelářskou práci; přístroje hravě zvládnou i nejnovější náročné 3D hry. Nesmíte s nimi ale odcházet příliš daleko od zdroje elektrické energie. Akumulátory málo vydrží, některé dokonce jen půl hodiny.

INFORMAČNÍ SERVIS
Hřbitovní bomby

Přibližně před půl rokem byl řetězec PLUS-DISCOUNT upozorněn na nekvalitní a potenciálně nebezpečné hřbitovní svíčky. Slíbil, že kvalita výrobku bude prověřena. Jak jsme se přesvědčili, zůstalo pouze u slibu.
Tisíc tváří máslo má
Stejně jako prakticky jakýkoli jiný produkt, má i mediální celebrita mezi tuzemskými potravinami – máslo několik na první pohled ne zcela rozlišitelných, avšak docela odlišných tváří. Základním sdělením pro spotřebitele je nicméně skutečnost, že jako máslo se může tvářit celá řada výrobků, právo na tento název mají však jen zcela jednoznačně definované produkty.
Nájemní byt
Pronajímatelé, kteří chtějí uvolnit byt, mívají tendenci k jednání, kterým „dobrovolnému“ odchodu nájemce trochu pomohou. Vůči nájemcům, kteří nejsou ochotni přistoupit na první nabídku odstupného, se dopouštějí různých naschválů. V příběhu ze života se podíváme do jednoho domu v Krocínově ulici. Byl vybourán jeho vnitřek, všude suť a úplně nahoře byt jedné rodiny. Když vyjdou z bytu, jsou na staveništi.

ZDRAVÍ
Pozor na obsah primárních surovin i cukru

Chceme-li dosáhnout maximálního účinku pro organismus pozitivních látek, které jsou obsaženy v ovoci nebo zelenině, měli bychom tyto plody přírody konzumovat především v přirozené čerstvé a tuhé formě. Nápoji jakéhokoli typu nelze skutečné ovoce a zeleninu nahradit, nehledě na to, že některé rádoby ovocné nápoje kolem deklarované suroviny prošly opravdu jen ve velmi velké vzdálenosti.

SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELů čR

15 let pro spotřebitele
Když před 15 lety zakládala parta nadšenců na Ostravsku občanské sdružení zaměřené na ochranu spotřebitelů, jistě si nedokázali představit, do jakých parametrů se jejich myšlenka po čase rozroste. V době, kdy tržní hospodářství bylo novinkou, v níž se spotřebitelé jen těžko dokázali orientovat, si určitě nikdo nekreslil ve snech poradny ve všech krajích republiky propojené internetem, tisíce dotazů směřujících na ně a zájem spotřebitelů o tuhle problematiku.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit