Časopis dTest

TESTY
Pokulhávající kvalita
Když jsme před pár lety testovali střešní nosiče jízdních kol, zjistili jsme značné rozdíly v kvalitě i ceně. Vedle vyložených zmetků se dalo najít pár dobrých výrobků a v testu se objevil i jeden špičkový; bohužel také za špičkovou cenu. A protože zájem o cyklistiku a vše s ní spojené neklesá, ba naopak, rozhodli jsme se prověřit, zda a jak se situace na trhu změnila. Nechali jsme otestovat deset párů nosičů v cenách od 260 do 1700 Kč. Historie se do jisté míry opakovala – s čistým svědomím můžeme doporučit dva výrobky.
Zázrak nečekejte
Helena Rubinstein by se v hrobě otočila, kdyby se mohla podívat, jak dopadl test nočních krémů proti vráskám: její krém není o nic lepší než krém, který si koupíte v supermarketech německého řetězce Aldi. Ba co hůř - je dokonce ještě o trochu horší. Zkoušky, které prováděla německá spotřebitelská nadace s využitím nejmodernějších metod, prokázaly, že vítězové testu, kteří obsadili přední místa o vlásek před ostatními, nejsou drahé krémy z parfumerií či lékáren, nýbrž cenově výrazně levnější přípravky z drogerií či ze supermarketů.
Na konci s dechem
Slabý pracovní výkon, dlouhá doba nabíjení, špatná manipulace – to jsou tradiční neduhy nekvalitního akumulátorového nářadí. Aktuální test vrtacích šroubováků to opět potvrdil: z 18 výrobků to pět nedotáhlo dál než na hodnocení »dostatečně« a jeden dokonce úplně propadl. A ukázalo se také, že pořídit zároveň dobré a levné nářadí je prakticky nemožné.
Když se bity protáčí
Výsledek šroubování nezávisí jen na aku šroubováku, ale rovněž na použitých nástavcích – bitech. Je jasné, že bity musí v drážkách hlavičky šroubu dobře sedět. V opačném případě se bity viklají až protáčejí a drážky se rychle poničí, takže se šroubem už nikdo nehne. K tomu, aby bity pasovaly, však nestačí jen rozlišovat drážky podélné a křížové, ale i jejich profily. Ideálním pomocníkem jsou sady bitů. Na trhu se jich najde řada s nejrůznějšími počty, tvary i typy bitů. A jaká je jejich kvalita?

INFORMAČNÍ SERVIS
Mládí na prodej
Byznys zvaný kosmetika je stejně tajemný jako pravá tvář ženy pod vrstvou líčidel. Z pohledu marketingové strategie platí v kosmetice úplně jiný přístup než v prodeji potravin. Zatímco potraviny prodává co nejnižší cena i na úkor kvality, v kosmetice je naopak vysoká cena argumentem, proč si daný výrobek koupit. Drahým krémem si kupující zvyšuje ve vlastních očích svou cenu.
Nesmrtelné potraviny
Výroba a konzumace potravin se stále delší dobou trvanlivosti má z obchodního i ryze praktického hlediska celou řadu výhod. Šetří čas i peníze - ani obchodníkům v prodejnách, ani spotřebitelům v ledničkách či spížích se navíc takové zboží nezkazí. Alespoň si to myslíme. Tak úplně pravda to ale není a kromě toho je otázkou, zda jsou dlouhověké, až „nesmrtelné potraviny“ pro spotřebitele takovou výhrou, jak se jejich výrobci tváří. Konzumovat jídla v prášku či v konzervách totiž podle všeho není zas takovým ternem.
Vydařená dovolená
Kateřina K si vybrala z katalogu cestovní kanceláře konkrétní hotel, při uzavírání cestovní smlouvy si vymínila, že si právě tento hotel vybírá kvůli tomu, že je nový a je v něm výtah, avšak v písemné smlouvy neuvedla, že trvá pouze a jedině na vybraném hotelu. Po příletu k moři se dostavil šok. Na co si m
usíte dát pozor, když uzavíráte cestovní smlouvu?

Z obsahu TESTU 6/2007 (vyjde 12.6.2007)
Automatické pračky s předním plněním, digitální fotoaparáty, batohy, oční stíny, vysavače. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit

  • Spotřebitelská Poradna: 299 149 009 (Po-Pá 9-17 hod.)
  • Služby zákazníkům: 241 404 922 (Po-Pá 8-17 hod.)