Časopis dTest

TESTY
V testu videokamer se utkalo 28 výrobků v cenovém rozpětí od 8000 až do 36 000 korun. Do boje vytáhli zástupci čtyř záznamových systémů: MiniDV, DVD, paměťové karty a hardisku. A v každé skupině se našly »dobré« přístroje, i když celkově si jich toto hodnocení vysloužilo jen devět. Testované modely se od sebe neliší jen způsobem ukládání dat. Chcete-li si dobře vybrat, musíte se zorientovat i v mnoha dalších parametrech: velikosti, hmotnosti, délce záznamu, přenosu dat, editování, přídavných funkcích, možnosti připojení dalších zařízení…
Útok na uši
Přehrávání MP3, videoklipy na pevném disku, digitální fotoaparát s rozlišením až tři megapixely. Mobilní telefony si své příznivce získávají hlavně přídavnými funkcemi. Telefony od svých MP3 kolegů odkoukaly nejen dobré, ale i špatné zvyky. A podobně je to i s foťáky. Pro integrované fotoaparáty mobilních telefonů platí prakticky to samé, co pro klasické digitální přístroje: samotný počet pixelů o kvalitě přístroje a výsledných obrázcích příliš nevypovídá.
Levné nebo dražší?
Informace z článků a publikací o fotografii mohou vyvolávat dojem, že klasické filmy již nikdo nepoužívá. A přitom existují dvě skupiny z opačných stran uživatelů, které se filmů nevzdaly. Jsou to ti, kdo na digitální techniku přecházet nechtějí, a také profesionálové, kteří vědí, že některých výborných vlastností klasických filmů se digitálním přístrojům dosud nepodařilo dosáhnout. V digitální fotografii je výsledná kvalita určena kvalitou a cenou fotografického přístroje. V případě technicky vyhovujícího klasického fotoaparátu je kvalita výsledné fotografie ovlivněna především kvalitou použitého filmu. Testovali jsme 24 barevných negativních filmů.
Otázka přilnavosti
Rok co rok to je stále stejná písnička: Nejezděte v zimě na letních pneumatikách! A rok co rok na nich stejně hodně řidičů jezdí. Hazardérství nejčastěji omlouvají dvěma argumenty: jedni, i když jezdí hodně, se děsí nákladů navíc, druzí patří k svátečním jezdcům a dvě sady pneumatik by jim dřív zestárly, než by se sjely. Právě pro řidiče hazardéry (a samozřejmě nejenom pro ně) je určen letošní test zimních pneumatik, do kterého byly zahrnuty jak výrobky cenově výhodné (rozměr 195/65 R15), tak i pneumatiky celoroční (rozměr 185/60 R14), na kterých lze jezdit v létě i v zimě. A pokud už máte přezuto, podívejte se, co od těch svých pneumatik můžete čekat a na co byste si měli dávat pozor..
Příliš plná miska
Suchá krmiva pro psy lidově zvaná granule jsou stále oblíbenější. Na trhu spolu soupeří mnoho značek, z nichž každá o sobě tvrdí, že psovi poskytne všechny potřebné živiny v ideálním poměru. Jak se můžete přesvědčit nad výsledky testu, bohužel to pohříchu často nebývá pravda.

Z obsahu TESTU 1/2007 (vyjde 11.ledna 2007)
Watercoolery, DVD rekordéry s pevným diskem, rtěnky, biopotraviny, anabolika. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 89 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit