Časopis dTest

TESTY
Nebezpečí v těsné blízkosti
Pohodlný, obratný, lehký, krásný, prostě po všech stránkách super – takový sportovní kočárek si rodiče přejí pro své dítě. Nepraktický, těžký, hůře ovladatelný – takový mnozí z nich nakonec tlačí před sebou. A některé kočárky, aniž by kdo tušil, obsahují ftaláty, polycyklické aromatické uhlovodíky, organocínové sloučeniny. Nebezpečné cizorodé látky se vyskytovaly v deseti bugginách z patnácti testovaných.
Jen dobrý zvuk nestačí
Walkmanům a discmanům odzvonilo. Na jejich místo se razantně derou přehrávače MP3. Jsou malé, lehké, nabídnou k poslechu velké množství hudby a zpravidla toho umějí daleko víc než jenom přehrávat muziku. A výrobci vymýšlejí stále nové a nové funkce, kterými by přilákali další zákazníky. Ne vždy se jim to povede.
Jak dobře a za kolik tiskárny pracují
Náklady na tisk jsou Achillovou patou mnohých inkoustových tiskáren. Informace o provozních nákladech na tisk se získávají obtížně a jsou dostupné převážně prostřednictvím nezávislých testů. U jednotlivých modelů se výdaje mohou hodně lišit, a to třeba i u „příbuzných“ od stejné firmy.
Žádná velká sláva
Kdo za časů analogové fotografie nechtěl čekat, až mu fotky vyvolají ve fotolabu, pořídil si polaroid. Dnes, v době digitálních technologií, řeší tenhle problém malé fototiskárny. Bez nutnosti použít počítač či fotolab dodají hotové fotky za pár desítek vteřin. Kdo však od nich očekává zázraky, bude hodně zklamán.

INFORMAČNÍ SERVIS
Fenomén domácího zavařování
Ačkoli lze v dnešní době koupit v obchodních sítích všeho druhu denně velmi pestrou paletu jak čerstvého ovoce, tak zeleniny, spotřebitele v Česku neopouští fenomén sterilizovaných, zavařených či naložených výrobků.
Nepovedený portrét
Malé děti jsou nejroztomilejší od dvou do šesti let. A právě na to sází jedna malířka z Liberce. Kontaktuje mateřské školy a nabízí, že za 500 korun namaluje portrét dítěte. Obchodně je to velmi dobrý nápad až na to, že malířka malovat neumí. A reklamacemi zklamaných rodičů se odmítá zabývat.

ZDRAVÍ
Funkční potraviny (XXXIII.)
Možná nevíte, že šťovík pročišťuje krev a zvyšuje obsah hemoglobinu, že se třapatka nazývá „zázračnou bylinou“ a svou popularitu si udržuje dodnes jak v lidovém léčitelství, tak i v soudobé farmacii, že se třezalce připisují antibiotické a protizánětlivé účinky, či že jednou z nejpopulárnějších rostlin na světě je „divotvorný kořen života“ – ženšen.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 89 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit