Časopis dTest

TESTY
Kvalita obrazu spíše průměrná
Digitální fotopřístroje se staly jedním z nejžádanějších artiklů. V tuzemských internetových obchodech se řadí co do počtu kusů k nejprodávanějšímu zboží. Ročně se na našem trhu prodá kolem půl milionu digitálních fotopřístrojů. Výrobci se v poslední době zaměřují na dražší kompaktní přístroje a slibují velmi kvalitní objektivy, stabilizaci obrazu i vysokou citlivost ISO. Jak se jim daří sliby plnit? Až na jednu výjimku všechny testované digitály prokázaly během testů pouze průměrnou kvalitu obrazu.
S mobilem do oblaků?
Mobilní telefony jsou čím dál tím všestrannější. Foťák, přehrávač MP3 – to všechno už telefony dokáží suplovat, a někdy dokonce docela dobře. Z jakých novinek můžete vybírat právě teď? Na to odpoví test 22 mobilních telefonů.
Je libo dámské nebo pánské?
In-line bruslení je sice oblíbená, ale zdaleka ne levná záležitost – zvláště pokud jí propadne celá rodina. Dá se na bruslích ušetřit, aniž byste si zkazili radost z pohybu? Potěšíme: většina modelů, které ze zkoušek vyšly jako dobré, stojí mezi 2500 až 6500 Kč.

ZDRAVÍ
Špinavý vzduch krátí život
Kvalita českého ovzduší se zhoršuje. Špatná začíná být Praha, koncentrace benzopyrenu je horší než v Teplicích a takřka čtyřikrát vyšší než v Londýně. Četnost poškození lidského genomu vlivem špinavého ovzduší se po roce 2000 opět zvyšuje a už se dostala na úroveň před rokem 1990.
Je zdravé jíst bílý cukr?
Projevem vysoké spotřeby cukru je nadváha, ateriosklerosa, rakovina střev, disfunkce žlučníku, cukrovka, hemeroidy, křečové žíly… Vysoké množství cukru dokonce blokuje činnost bílých krvinek.
Funkční potraviny (XXXII.)
Při putování rostlinnou říší se tentokrát zastavujeme u řebříčku (např. protizánětlivé a močopudné účinky, pomáhá při poruchách zažívání), řeřichy (mimo jiné se vyznačuje silnou energetickou a biochemickou aktivitou), pampelišky (příznivě působí na látkovou výměnu, činnost jater a žlučníku, upravuje trávení), šalvěje (hojí a uzdravuje) a schisandry (tonikum a geriatrikum s příznivým účinkem na játra, srdce a dýchací orgány).

INFORMAČNÍ SERVIS
Robinsonská dovolená
Robinsonské dovolené jsou v módě. Podceníte-li však cestovní smlouvu, můžete se po nevydařené dovolené zlobit jen sami na sebe. Tak jako „Robinsoni“ z našeho příběhu.
Pro velké kluky (2. část)
Když si vybíráte kapesní počítač, je dobré vědět, k čemu ho budete nejvíce používat. Většinou totiž nepodporují všechny funkce současně a požadavky na rychlost, výdrž, vybavení jsou proti sobě.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit