Časopis dTest

TESTY
Útok kuchyňského náčiní na zdraví
Když jsme na sklonku loňského roku přinesli varovnou zprávu o plastových naběračkách, obracečkách, vidličkách, prostě o kuchyňském náčiní, způsobili jsme menší šok. Představa, že se z některých při každém použití uvolňují karcinogenní a další nebezpečné látky, které přecházejí do jídla, otřásla i silnými žaludky. K plastovému kuchyňskému náčiní jsme se záměrně znovu vrátili a neneseme dobrou zprávu: z deseti testovaných výrobků tři představují nebezpečí pro zdraví.
Některé brašny cyklisty jen potrápí
Jezdit na kole s batohem na zádech či s ledvinkou kolem pasu je docela otrava. Cyklobrašny, které se připevní pod sedlo nebo na rám, jsou dobrým řešením. Naši zkušební jezdci však s většinou testovaných výrobků příliš spokojeni nebyli. Poučte se a vybírejte s rozvahou, abyste nesáhli vedle.
Neutrácejte za nekvalitní disky
Přijít do prodejny elektroniky s požadavkem na „nějaká ta dévédéčka“ je stejně naivní, jako říct v restauraci, že si přejete nějaké jídlo. Disků je mnoho: přepisovatelné a nepřepisovatelné, formátu plus a mínus, a také DVD-RAM či dvouvrstvé disky nebo speciální disky s vybranými vlastnostmi (třeba s odolností proti poškrábání). Testu bylo podrobeno 46 DVD nosičů známých i méně známých značek.

NEBEZPEČNÉ VÝROBKY
Kojenecký set BABY PLASTIC
Sosáky na kojenecké lahve jsou vyrobeny z měkčeného PVC, ze kterého se uvolňují ftaláty. Existuje reálné podezření, že ftaláty působí i jako potenciální lidský karcinogen.

INFORMAČNÍ SERVIS
Které jsou ty pravé?
Lidské oko je velice starý „vynález“ a moderní civilizace mu dává pěkně zabrat. A protože zrak potřebujeme a nové oči nenarostou, měli bychom si je patřičně hýčkat. Jednou z možností, jak o oči pečovat, jsou sluneční brýle. Dají se poznat dobré od špatných, které mohou škodit očím?
Úplně poslední výlet
Z „praxe“ jedné pohřební služby, která zneužívala pozůstalé ke svému prospěchu. Nechybí samozřejmě ani rada advokáta, jak se bránit.
Evropské spotřebitelské centrum
Informace o výměně peněz v členských zemích EU mimo eurozónu.

ZDRAVÍ
Funkční potraviny (XXX.)
Víte, že místo špenátu si můžete dát merlík, že měsíček pomáhá nejenom při léčbě poruch jater, žlučníku, žaludku, že mučenka pomáhá při nespavosti a úzkostných stavech či že papája pomůže v hubnutí, protože je chudá na energii?

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit