Časopis dTest

TESTY
Kdo jinému jámu kopá...
Test plastových křesel a židlí přinesl dvě poznání. Většina patří mezi nebezpečné; ze čtrnácti výrobků jedenáct nevyhovělo. Druhé poznání je stejně závažné jako to první. Není radno se spoléhat na deklarované certifikáty a atesty o bezpečnosti výrobků; zjištěná skutečnost vypovídá o opaku.
Přenos obrazu nepřesvědčil
Elektronická chůvička neboli babyphone je velice užitečným vynálezem, který dá rodičům vědět, jakmile se z dětské postýlky začnou ozývat nějaké zvuky. Musí však dobře fungovat, a to nemusí být vždy samozřejmost.
Žádná sláva
Není to dobrá zpráva pro dívky a ženy, které si chtějí obarvit vlasy dozrzava, červena či třeba do saténového mahagonu. Naopak může potěšit ty, které již zkusily, s výsledkem nebyly spokojeny a přičítaly to vlastní nešikovnosti buď při výběru, nebo barvení. Pouze dvě barvy ze čtrnácti testovaných si vysloužily »dobré« hodnocení, ale i z nich vytvořené červené kštice hodně rychle vybledly.

INFORMAČNÍ SERVIS
Neparfémujte kapra. Zůstane mu to...
Rozruch kolem šupináčů vyvolali koncem minulého roku Greenpeace, když v těle kaprů objevili ftaláty. Estery kyseliny ftalové jsou chemické látky se širokým využitím, ale nebezpečnými účinky na člověka. Kromě jiného poškozují DNA ve spermiích, takže mohou vést k neplodnosti nebo genetickým poruchám.
Pošli to dál...
Bojíte se šamponu či zubní pasty? Tak jste naletěli jedné ze „zaručených zpráv“.
Sirotčí důchod
Nepodceňujte pravidelné placení sociálního pojištění. Na neplacení totiž nedoplatíte jen vy, nýbrž v případě smrti hlavně vaše děti.

ZDRAVÍ
Funkční potraviny (XXV.)
Jablko tropů, hruškovec, chlebovník, rohovník, jablko Hesperidek – že tyhle plody tropů a subtropů neznáte. Tak máte možnost...

SERIÁL
První prohrává
Bezhlavě podnikáme, ženeme se za podivnými cíli, nemáme čas aktivně relaxovat ani odpočívat. A mnohdy, i když se dlouho držíme na špici, ani do svého cíle nedoběhneme. Aby tomu tak nebylo, požádali jsme špičkové lékaře a ve spolupráci s Českým rozhlasem připravili seriál „První prohrává“ plný informací, rad a zajímavostí, které přímo provokují k akci.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit