Časopis dTest 1/2021

Česká republika patří k tradičním producentům sladkovodních ryb, na tuzemské spotřebě to ale moc znát není. Ryby by však na jídelníčku chybět neměly. Otestovali jsme 18 vzorků mražených tresek ve formě filetů i tzv. filé. Zajímala nás chuť, obsah rybího masa i přítomnost nežádoucích látek.

Fritování nemusí být nutně synonymem pro nezdravé stravování. Klasické fritézy jsou postupně vytlačovány horkovzdušnými modely, se kterými je spotřeba oleje minimální. U 30 testovaných modelů nás zajímalo fritování, ale i spotřeba elektřiny, obsluha, bezpečnost i celkové zpracování.

Bez praktického pomocníka v podobě kuchyňského robotu si dnes už práci v kuchyni dokáže představit jen málokdo. Hlavní výhodou těch bez ramene je možnost nasazení multifunkčních nástavců. Prozradíme vám, jak si se širokou paletou funkcí poradilo 17 testovaných modelů.

Čas od času potřebuje doma něco vytisknout asi každý. Ať už dokumenty nebo třeba fotografie do rodinného alba – důležité je vybrat správnou tiskárnu. Do testu jsme proto zařadili 23 modelů multifunkčních i jednoúčelových, inkoustových i laserových, barevných i černobílých.

Někdy je jednodušší pořídit si spotřebič, který umí více věcí dohromady. V kuchyni může být takovým efektivním řešením například sporák s indukční deskou, který obsahuje jak varnou desku, tak i pečicí troubu. U sedmi testovaných modelů nás zajímala funkčnost, hlučnost i spotřeba elektřiny.

V čem jsou lepší televizory s označením 8K? Oproti dnes běžným 4K modelům nabízejí obrazovky se čtyřikrát vyšším rozlišením. Zda to automaticky znamená i lepší obraz a kvalitnější požitek, i to jsme zjišťovali v našem minitestu. Dozvíte se, zda má smysl do této novinky investovat.

Energetické štítky už 25 let pomáhají evropským spotřebitelům v orientaci při výběru úspornějších elektrospotřebičů. Od března letošního roku budou některé kategorie elektrospotřebičů označeny štítky novými. Proč se tak děje a co vše aktualizace přinese, to se dozvíte v našem infočlánku.

Internet používá dnes ve větší či menší míře skoro každý. Spolu s počítačem patří k nezbytným pracovním nástrojům. Vedle času ale spotřebují i nemálo elektřiny. Lze nějak snížit spotřebu elektřiny při používání počítačů? Pár tipů, jak si s tím poradit, vám přinášíme v našem článku.

Přestože občanský zákoník i samotná nájemní smlouva stanoví, v jakých případech kdo prování revizi, údržbu a opravy plynového kotle v nájemním bytě, není vždy rozdělení těchto prací jasné. Co má kdo na starosti a kdy má tyto činnosti vykonávat vám prozradíme v našem článku.

Co znamená slovo mikrobiom? Tento specifický, u každého člověka jedinečný „ekoystém“ je souhrn genů všech mikrobů, které osidlují náš organismus. Jak důležitou roli v těle hraje, co jej ovlivňuje a jak ho léčit, na to a mnohé další jsme se zeptali prof. MUDr. Heleny Tlaskalové-Hogenové DrSc.

Každoročně u nás onemocní cukrovkou téměř 60 tisíc nových lidí a více než 20 tisíc na ni zemře. Jak přesně diabetes vzniká? Jaká omezení toto onemocnění přináší a jaké jsou způsoby léčby? Nejen na tyto otázky nám v rozhovoru odpověděl přední odborník na léčbu cukrovky MUDr. Jan Škrba, DrSc.

Systém pojištění je u nás velice rozvětvený a skýtá mnoho odnoží. Na první dobrou asi každého napadne pojištění zdravotní, cestovní, životní, nebo havarijní. Tak jednoduché to ale není. S čím vším se můžete na pojistném trhu potkat a jak se orientovat vám poradíme v našem článku.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit