Časopis dTest 12/2020

Rozhodli jsme se reagovat na aktuální situaci a vyslyšet i četná přání našich čtenářů. V prosincovém vydání tak můžete najít test ústenek, roušek a respirátorů. U 50 modelů nás zajímalo především,jak je to s jejich filtrační účinností a prodyšností.

Vitamín D čerpáme především ze slunce a během roku i z některých potravin. V průběhu zimy je ale dobré jeho množství v těle doplňovat i jinak. Prověřili jsme celkem 28 doplňků stravy s vitamínem D a zjišťovali, jak je to s jejich kvalitou a složením.

Chytré hodinky a náramky dnes fungují jako praktický nástroj, díky kterému můžeme komunikovat se svým telefonem a zároveň sledovat naše sportovní aktivity. Funkčnost a spolehlivost jsme otestovali hned u 21 těchto chytrých pomocníků.

I letos na podzim přinášíme přehled všech tabletů otestovaných za uplynulý rok. Toto univerzální zařízení slouží pro zábavu i jako praktický nástroj pro ovládání chytrých spotřebičů ve vaší domácnosti. Jaký se ale opravdu vyplatí?

Speciální program ekologického testování aut Green NCAP existuje teprve necelé dva roky, ale i za tak krátkou dobu se stal nejznámějším testem ekologické zátěže nových aut. Nejnovější zkouškou prošlo celkem 24 modelů různých tříd a pohonů.

Bojujete věčně s pachy, mastnotou a vlhkostí v kuchyni během vaření? Řešením je digestoř či varná deska s odsáváním par. Zajímalo nás, jak si klasické i indukční modely poradí v režimu vnějšího odtahu a recirkulace. Otestovali jsme 12 modelů.

Stále oblíbenějšími pomocníky z řad umělé inteligence se v našich domácnostech stávají robotické vysavače. Je naše důvěra v jejich schopnosti na místě? V laboratoři jsme podrobili 21 modelů testu vysávání různých nečistot z různých povrchů.

Onemocnění COVID-19 nás stále trápí, ale lidstvo sužují i další choroby. V tomto období je jednou z těch nejčastějších chřipka. Podívali jsme se na to, jak to s touhle „běžnou“ nemocí vlastně je a jaká rizika přináší ve srovnání s koronavirem.

Jak do budoucna finančně zabezpečit své děti? Přečtěte si v našem článku, jakou metodu a postup zvolit, aby naspořené finance došly dobrého zhodnocení, jaké možnosti máte i to, zda je lepší spoření, nebo investice do podílových fondů.

Srovnali jsme čtyři největší darovací portály, zaměřující se na podporu veřejně prospěšných zájmů a aktivit převážně neziskových organizací. Zajímalo nás, kdo za nimi stojí, jaké mají provozní podmínky či pro koho lze peníze vybrat.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit