Časopis dTest 10/2020

Neobejde se váš den bez šálku dobré voňavé kávy? Do laboratoře jsme tentokrát poslali téměř 30 automatických, pákových i kapslových kávovarů. Zajímala nás obsluha, spotřeba i kvalita připravené kávy.

Mastnota, připáleniny a další nečistoty dokážou kuchyň pěkně zaneřádit. Jejich odstranění pak stojí často hodně námahy. Zajímalo nás, jak si s nečistotou poradí vybraných 15 běžných i ekologických čističů kuchyní.

Sledování filmu na obrazovce kvalitní televize je určitě skvělý zážitek. Při testování 38 televizí nás zajímala nejen kvalita obrazu a zvuku, ale například i spotřeba elektřiny. Která obrazovka nabídne nejlepší podívanou?

Testy pneumatiky patří mezi naše evergreeny. Letošním podzimním testem prošly pneumatiky zimní i celoroční, konkrétně ty s rozměry 235/55 R17 a 205/55 R16. Zjistěte, jak si vedly na suchu, listí, sněhu i ledu.

Do laboratoře jsme poslali rostlinné roztíratelné tuky z Česka, Německa a Polska. Zajímala nás chuť, roztíratelnost, deklarované množství tuku či přítomnost škodlivých látek. Který z nich si (ne)namazat na chleba?

Majonézové saláty patří mezi oblíbené pochoutky. Porovnali jsme údaje o složení na etiketách u 28 vybraných balených majonézových salátů a podívali se i na receptury a standardy, které je třeba při výrobě dodržet.

Co je součástí imunitního systému a jak jej ovlivňuje vnější prostředí? Čím jsou podmíněny imunitní reakce organismu? A mění se nějak imunita s přibývajícím věkem? Vyzpovídali jsme odborníky na imunologii a alergologii.

Vadí vám střídání letního a zimního času? Někomu vůbec, jiným mohou tyto změny nabourat zaběhnutý režim na několik dnů i týdnů. Více nám k tomuto tématu řekla docentka Sumová, odbornice na chronobiologii.

Jak si poradit se snížením energií v domácnosti? Nejen při projektování novostaveb, ale i v již existujících budovách lze zavést více či méně nákladná opatření a výrazně ušetřit. Jak na to vám poradíme v našem článku.

Od mobilních telefonů dnes vyžadujeme nejen možnost volání a posílání SMS. Připojení k internetu se považuje prakticky za nutnost. Naše rady vám pomohou zorientovat na trhu a porovnat si aktuální nabídky mobilních tarifů.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit