Časopis dTest

Jsou čerstvá vejce opravdu čerstvá? Jak a která vejce si podle jejich označení vybrat? Nejen těmito otázkami jsme se zabývali v našem testu. Zajímal nás také obsah omega-3 mastných kyselin nebo zda vejce nemají problém s bakteriemi salmonely.

Cyklistická sezóna se nezadržitelně blíží a mnozí z vás na kolo vyrazí i s malými dětmi. Přinášíme vám proto test dětských cyklosedaček - jak předních tak i zadních modelů. Co je při výběru nejdůležitější? Pomůžeme vám jak se zorientovat v nabídce, jak si vybrat a na co si dát pozor.

Čas přezouvání pneumatik vašeho vozu je za dveřmi. Zajímavé výsledky přinesl letošní test letních pneumatik se zaměřením na čtrnácti- a šestnáctipalcové pneu známých značek. Je výhodnější koupit si levnější nebo dražší model?

Máte dobrou paměť? Otestovali jsme dvě hojně využívaná paměťová úložiště s flash technologií. Jedná se o SD karty a USB flash disky - které většinou známe pod názvem flešky. 19 USB flash disků a 11 SD jsme podrobili zkouškám rychlosti zápisu dat, rychlosti čtení dat a zda deklarované parametry jsou shodné s těmi měřenými.

Každý z nás myl někdy nádobí, ať již chtěl nebo ne. Trh s prostředky na ruční mytí nádobí je poměrně široký, a tak jsme v laboratoři nechali otestovat účinnost 16 nejprodávanějších z nich. Dva prostředky jsme přidali navíc z německého trhu a mohli jsme tak sledovat případnou dvojí kvalitu.

Do historie nás zanese článek o tom, jak vztahy mezi spotřebiteli a prodejci reguloval panovník nebo profesní cechy, které tak chránily svou čest.

V současné době trpí každý třetí Čech nějakou formou alergie. Často využíváme volně prodejné protialergické léky, z nichž jsme některé porovnali. Dočtete se, jak si mezi nimi vybrat a na co si dát pozor.

Fenomén falešných zpráv - lze na něj nahlížet jako na další odvětví pochybné výdělečné činnosti. Kdo za těmito dezinoformačními (nejen) weby stojí, proč vůbec vznikají, proč a jak rychle se šíří nebo jak se těmto dezinformacím bránit? Odpovědi naleznete v našem článku zabývajícím se tímto tématem.

Ve finanční rubrice naleznete rady jak a kde nejlépe zhodnotíte své úspory.  V právní rubrice přinášíme téma ukončení nájemní smlouvy bytu.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit