Časopis dTest

Aby vám u oběda nezkysl úsměv, prověřili jsme znovu po pěti letech kysané zelí především v oblasti obsahu vitamínů a probiotických bakterií. Celkem 14 výrobků jsme poslali do laboratoří na prošetření a výsledky nás úplně neohromily. Přečtěte si proč.

Češi milují bylinné čaje! Třetina všech prodaných čajů je právě z bylinek, a to samozřejmě nepočítáme ty podomácku nasbírané. Podívali jsme se na 12 směsných bylinných čajů a nechali jsme analyzovat, zda náhodou neobsahují zdraví škodlivé látky. A obsahují! Kvůli jednomu zjištění dokonce posíláme podnět na SZPI!

Jestli si chcete doma připravit hladký koktejl z ovoce či zeleniny, budou vás zajímat výsledky testu smoothie makerů. Jak si poradí s tvrdou zeleninou? A s ledem? Jak hlučná je příprava domácího smoothie? Přečtěte si, kdo zvítězil ve třech kategoriích podle ceny přístroje a vyberte si nový mixér přesně podle vašich potřeb.

Multifunkční nebo jednoúčelové? Laserové nebo s inkoustem? Domů nebo do kanceláře? Vybrat správnou tiskárnu je kumšt, ale od toho je tu náš test. 40 tiskáren jsme prozkoušeli z tisku, kopírování, skenování a zjistili jsme, že dobrá tiskárna nemusí stát majlant.

Ochránit počítač před viry slibuje kdejaký software, ale skutečnost může být někde jinde. Ostatně to dokazuje i náš test. Kromě antivirových programů pro Windows jsme přidali i rovnou deset dalších pro Apple. Který antivir vás zaručeně nezradí?

V minitestu jsme prověřili několik nejoblíbenějších chytrých telefonů z fungování v mínusových teplotách. Zajímá vás, který mobil zvládne práci i v -10° C? Podívejte se, jak naše testy dopadly.

Někdo ji rád černou, jiný si jí obělí. Kávomilové určitě znají práškovou alternativu mléka, ale málokdo ví, o co se ve skutečnosti jedná. Na obsah bělidel do kávy jsme se podívali ve srovnávacím článku a vy sami z připravené tabulky zjistíte, že se o žádnou velkou dobrotu nejedná.

Chcete-li nakrmit v zimě divoká zvířátka u krmelce nebo řeky, určitě uděláte lépe, když na suchý chléb rovnou zapomenete. Vysoká zvěř ani vodní ptactvo totiž pečivo nebo bramborový salát nesmí! Čím krmit srnky, kachny, labutě či sýkorky, vám poradíme v infočlánku.

Vynechat alkohol na jeden měsíc? Suchý únor nabírá na oblibě i mezi Čechy a odborníci se shodují, že pár týdnů bez skleničky či půllitru rozhodně není na škodu. Přečtěte si více o dočasné abstinenci, jejím vlivu na člověka a jak na konzumaci alkoholu pohlížejí čeští adiktolozi.

Ve finanční rubrice se dočtete o novinkách v oblasti povinného ručení a cestovních náhrad. V právní rubrice zase přinášíme několik rad, pokud přemýšlíte o koupi vlastního domu či bytu.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit