Časopis dTest

Češi patří mezi největší evropské milovníky instantní kávy. Proto jsme se rozhodli po šesti letech zopakovat test kvality oblíbeného nápoje. Do testu jsme zařadili 12 výrobků z kategorie Gold a zjistili, že se mezi nejkvalitnější umístili nečekaní kandidáti.

 
Test toaletních papírů jsme provedli poprvé. Ve zkouškách jsme chtěli zjistit, jak snadno se trhá, zda se rychle rozpouští nebo i jak obstojí ve zkoušce savosti. Možná byste to nečekali, ale mezi výrobky jsme našli docela zásadní rozdíly.
 
Je lepší mít pračku a sušičku oddělené nebo společně v jednom spotřebiči? V testu jsme porovnávali, jak pračky se sušícími programy stojí nejen mezi sebou, ale i jak obstojí v otázce sušení i ve srovnání se samostatnými sušičkami.
 
Chytré hodinky se každým rokem dostávají na zápěstí čím dál většího počtu spotřebitelů. Co umějí, jak dobře to zvládají, kolik stojí a není lepší si pořídit jen fitness náramek? V testu 28 výrobků nás zajímalo, jestli svým majitelům skutečně dokážou život usnadnit.
 
Budoucnost je dnes a vysávání už není na lidech, ale na robotech. Alespoň to tvrdí výrobci robotických vysavačů. Jak je to ve skutečnosti, jsme zjišťovali v testech 17 samostatných vysavačů, které potvrdily, že roboty stále doprovází ty samé neduhy.
 
Lze jednoduše zjistit, kolik nežádoucích látek obsahuje potravina u vás doma? Slibuje to přenosný měřič dusičnanů, který zaujal pozornost mnoha spotřebitelů na internetu. Co je na tom pravdy, jsme se rozhodli prověřit v testu.
 
Kokosové vody a kokosová mléka mají reputaci superpotraviny, ale v našich končinách není snadné si obstarat čerstvé k kokosového ořechu. Když už se rozhodneme pořídit nápoj v PET lahvích či konzervách, může na nás čekat i nálož přídatných látek. Jak dopadlo 35 výrobků v našem velkém srovnání?
 
Jak se chránit na horách, pokud se rozhodnete vyrazit mimo oficiálně značené tratě? A co nejčastěji řeší záchranáři z Horské služby? To se dozvíte v našem infočlánku!
 
Nakonec v pravidelné finanční rubrice se dozvíte, jaké možnosti nabízejí pojišťovny ohledně pojištění domácích mazlíčků nebo účasti na léčebné kúře v lázních. Právní rubrika pak přináší rady, jak vrátit či reklamovat vánoční dárek.
 

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit