Časopis dTest

Hořká čokoláda má pověst takové té zdravější pochoutky. Co je na tom pravdy, jsme zkoumali v testu levných hořkých čokolád, do kterého se dostalo celkem 19 výrobků. Testovali jsme obsah a kvalitu tuku a kakaové sušiny, chuť, ale i přítomnost nežádoucích látek. Výsledky odhalily překvapivé rozdíly i mezi levnějšími výrobky.

Jak se liší české a německé prací prostředky? Na to jsme se zaměřili v testu dvojí kvality pracích prostředků, ve kterém jsme porovnali výkonnost pracích gelů i prášků ze dvou sousedících trhů. Pokud se domníváte, že Němci vyperou lépe než Češi, pak vás výsledky budou určitě zajímat.

Společně se začátkem školního roku jsme se rozhodli podívat na dětské holínky a zjistit, zda vyšší cena zaručí kvalitu a bezpečí. O scvrkávajících se holínkách jste se už mohli dozvědět na našem Facebooku, ale co dalšího jsme při testování výdrže či obsahu chemických látek dozvěděli, najdete v našem testu.

V pravidelném testu praček jsme prozkoušeli 13 nových praček s předním plněním v cenovém rozmezí od 6000 do 23 000 Kč. Která pračka se v testech osvědčila a které byste se měli spíše vyhnout?

Vedle praček jsme otestovali i sušičky prádla, přesněji rovnou 22 výrobků kondenzačního typu s tepelným čerpadlem. Pokud už nechcete sušit prádlo na šňůře, pak vás potěší množství dobrých výsledků testování.

V pravidelné srovnávací rubrice jsme se tentokrát zaměřili na mražené pizzy, které mohou rychle nahradit domácí večeři, pokud vás tlačí čas nebo se vám jen nechce vařit. Zkoumali jsme šunkové a sýrové varianty, abychom zjistili, co se v nich nachází. Možná budete překvapeni, jak často se v mražených pizzách setkáte s náhražkami jak šunky, tak i sýru.

Co dělat, když v přírodě narazíte na zraněné zvířátko, které zjevně potřebuje pomoc? Zavolejte odborníkům ze záchranných stanic pro handicapované živočichy. Jak máte postupovat, co zvířátka čeká, jak stanice fungují a kam volat ve vašem okolí, se dočtete v našem článku.

Úprava fotek v počítači nemusí nutně s sebou nést investici do drahého programu či naopak digitální pirátství. Existuje spousta bezplatných programů, se kterými upravíte své fotografie jako byste měli profesionální software. V našem infočlánku vám představíme ty nejrozšířenější a nejužitečnější.

Jak porozumět řeči piktogramů a ikon z obalů kosmetických přípravků? Prozradíme vám, čím se označování kosmetiky řídí a co všechno můžete z obalů vyčíst.

Nakonec v pravidelné finanční rubrice rozebíráme, co se skrývá pod souslovím pojištění schopnosti splácet a jak funguje systém koncesionářských poplatků. V právní sekci se dočtete více o pravidlech platby nájemného a služeb s ním spojených a náhradě škody v osobní přepravě.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit