Časopis dTest

Pokud si před výletem do přírody připravujete vlastní svačinku, docela možná v ní figuruje několik kroužků salámu herkules. Oblíbená uzená pochoutka s mramorovým vzhledem však neprošla našimi testy úplně dobře. Z 15 vzorků celá třetina propadla kvůli problémům s použitým masem.

V létě trochu chladu bezesporu najdete ve své ledničce. Pokud se ale poohlížíte po nové, přijde vám vhod náš test celkem 32 kombinovaných chladniček. Rozdělili jsme je do kategorií podle ceny do 10 000 a nad 17 000 Kč, takže si vyberete i dle svého rozpočtu a hodnotili jsme je podle výkonu, udržování teploty, hlučnosti i energetické náročnosti.

V každoročním testu vysavačů jsme prověřili celkem 34 populárních modelů sáčkových i bezsáčkových bojovníků s prachem a drobky. Měli jsme radost, že slušné výsledky v testech vysávání, filtrace prachu či životnosti motoru předvedly i levnější modely.

Celkem 11 výrobků jsme prověřili v testu cizrnových pomazánek. Velké zjištění bylo, jak moc se mezi sebou chuťově lišily, ale také nás zajímalo, jak na tom byly s obsahem živin a dodržování deklarace. Jen jedna pomazánka neprošla, a to kvůli špatnému výsledku mikrobiologického testu.

Bez pastelek si dětství snad ani neumíme představit, přesto při jejich výběru nepřemýšlíme, zda mohou pro děti představovat nebezpečí. Pro jistotu jsme otestovali 17 výrobků z našeho trhu, abychom si ověřili, jak jsou na tom s obsahem nežádoucích látek. Bohužel, většina pastelek v této zkoušce naprosto propadla.

Pro mnoho lidí je káva každodenním společníkem. V létě pak pomůže hlavně její ledová varianta. V našem srovnání jsme se zaměřili právě na ledové kávy a porovnali 26 výrobků podle toho, co o sobě říkají na svých obalech. Některé obsah kávy tají, jiné zase obsahují tolik cukru, jako sladké limonády.

Pokud chcete mít svá data po ruce, zvažte pořízení cloudového úložiště. Podívali jsme se na to, co nabízejí nejznámější služby, kolik stojí a jaké jsou výhody i nevýhody.

Jestli plánujete strávit srpen hlavně u vody, bude vás nejspíše zajímat, co nabízejí česká venkovní koupaliště. V naší tabulce se dozvíte, kolik stojí vstup a jaké vybavení v areálu najdete. V anketě mezi odborníky z hygienických stanic, se zase dočtete, zda na vás při návštěvě koupališť čekají hygienická či jiná rizika.

A nakonec, ve finanční rubrice jsme porovnali ceny dodavatelů plynu do modelových domácností, v právní sekci se pak věnujeme postupu odstupování od smluv s e-shopy a nástrahám ve smlouvách s dodavateli energií.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit