Časopis dTest

V prvním červnovém testu jsme zjišťovali, jak si vedou slané balkánské sýry z pohledu kvality, chuti i obsahu nebezpečných látek. Milovníci zeleninových salátů budou potěšeni z velmi dobrých výsledků vítězů testu, nicméně jsme zjistili, že by si výrobci balkánských sýrů měli dát pozor, co slibují na obalech svých výrobků a co skutečně splnili.

Také přinášíme výsledky pravidelných crashtestů nových automobilů, mezi které se zařadil i medvědí nováček Škoda KODIAQ. Česká novinka si v nárazových zkouškách vedla docela dobře, jiné automobily ale už ne. Kdo dosáhl na všech pět hvězdiček?

Nezapomněli jsme ani na pravidelné zkoušky bezpečnosti dětských autosedaček různých hmotnostních skupin a také novinky splňující normu i-Size. Jedna značka s přehledem ovládla letošní sezónu a její autosedačky se zařadily na přední místa všech kategorií. Bohužel, narazili jsme i na několik zcela nevyhovujícím kouskům.

Zájemci o lepší fotoaparáty se dozví v testu fotoaparátů s výměnným objektivem, kterou zrcadlovku či systémový kompakt se vyplatí pořídit. Otestovali jsme rovnou 26 ve zkouškách zaměřující se na kvalitu snímků a videa, vybavenosti, obsluhy i samozřejmě technických parametrů.

Praktický pomocník v moderních kuchyních, to je indukční varná deska. Spotřebitele si získává rychlým ohřevem, bezpečností i snadnou údržbou a energetickou nenáročností. Ve zkouškách jsme zjišťovali nejen, jak dobře se na nich vaří či jak se čistí, ale třeba také, zda lze věřit tzv. flexi zóně. Přečtěte si, která z deseti testovaných desek vyhrála.

Poslouchat hudbu s přáteli mimo obývací pokoj nemusí znamenat spokojit se s mizernou kvalitou reproduktor vašeho mobilu či tabletu. V testu 38 přenosných bezdrátových reproduktorů jsme zkoumali kvalitu zvuku, provozní dobu, ale také třeba, zda drahý repráček přežije polití vodou či pád do bazénu.

Ve srovnání proteinových tyčinek nás zajímalo, co všechno najdeme ve výrobku, který zajímá nejen sportovce. Obsah bílkovin, cukru i tuku se napříč 33 výrobky zásadně lišil, a byť některé skutečně mohou pomoci při hubnutí či regeneraci svalů, rozhodně ne všechny a často se také na obalu setkáme se zavádějícím tvrzením.

Pokud se chystáte v létě s kamarády na vodu, určitě vám přijde vhod naše srovnání nabídek půjčovny lodí u nejpopulárnějších českých řek. Na kolik vyjde kajak pro dva na víkend? A na co doporučují experti dávat si pozor?

Ve finanční sekci se zabýváme cenou cestovního pojištění a vysvětlíme, co je to Den daňové svobody.

V právní sekci vám povíme, co nejspíš nevíte o úvěrech na bydlení a ukážeme 5 pravidel a nástrah kolem úpravy nájemního bytu.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit