Časopis dTest

Nejkvalitnější extra panenské olivové oleje patří mezi favority nejen mezi kuchaři, ale i výživovými experty. Oleje plné zdraví prospěšných látek se hodí do studené i teplé kuchyně a kdo se nezdráhá připlatit, měl by dostat skutečně kvalitní výrobek. Vyzkoušeli jsme, zda výrobci spotřebitele nešidí a testování 17 značek jsme svěřili italským odborníkům. Ti oleje ohodnotili nejen dle složení, ale například i podle chuti.

Z pravidelných testů chytrých telefonů přinášíme výsledky 43 novinek, které se na trhu objevily v posledních měsících. Vyberou si jak zájemci o dražší, prémiová zařízení, i ti, kteří hledají nový telefon do 8000 Kč. Kromě odolného BlackBerry DTEK60 nebo levného LG X Power se na webu dočtete i jak dopadl Samsung Galaxy S8 a S8+, které bohužel nestihly uzávěrku tištěného časopisu.

Hračky, dálkové ovladače a ruční svítilny spojuje hlad po elektrické energii. Otestovali jsme proto alkalické mikrotužkové AAA baterie, abychom si ověřili, jak dlouho dokážou pohánět jednodušší přístroje. Kromě standardního testu výdrže jsme také zjišťovali, jak jejich výkon ovlivní nízká teplota. Výsledky byly docela překvapivé.

Test sportovních kočárků přináší výsledky zkoušek 18 kočárků, které se hodí nejen do města, ale i do přírody. Aktivní rodiče, kteří se i s malým potomkem chtějí pustit do sportu či horských túr, se dočtou, které kočárky jejich potřeby uspokojí a rozpočet nezruinují.

Standardní žehlička by, kromě jiného, měla vydržet spolehlivě pracovat minimálně dva roky. V našem testu žehliček jsme tedy vyzkoušeli, jestli novinky na trhu zvládnou dobře žehlit alespoň 252 hodin, tedy čas, který za dva roky u žehlení průměrně strávíme. Z 16 modelů tímto testem neprošlo rovnou 5. Jak si vedly v dalších zkouškách?

Pochutnat si na středozemní kuchyni neznamená jen si dát těstoviny s rajčatovou omáčkou. Do našeho hledáčku se dostalo bazalkové pesto, které pomalu získává oblibu i mezi českými kuchaři. Jenže není pesto jako pesto, a proto jsme nakoupili 20 výrobků a podívali se, zda obsahují všechno, co správně mají mít.

Mnoho nákupních center nyní nabízí rodičům dočasně odložit jejich potomky do dětských koutků, zatímco dospěláci vyrazí na nákupy. Co dětské koutky obsahují, kolik stojí a jak na ně pohlíží legislativa a rodiče samotní? To se dočtete v našem článku.

Proč dochází ke znehodnocování pohonných hmot a co vám může nekvalitní palivo provést s motorem? Přečtěte si, jak se hledají hříšníci prodávající nevyhovující palivo a na co si dávat při výběru benzínky.

Sladké dobroty nemusejí zatěžovat váš organismus pouze cukrem, ale překvapivě také i solí. Podívali jsme se na 30 oblíbených sušenek a oplatek a porovnali jsme je z pohledu obsahu soli a dalších živin. Které jsou neslanější?

V právní sekci se dočtete, jaké změny nás čekají v oblasti internetových nákupů a online služeb a na co si dát pozor při uzavírání smlouvy o nájmu bytu.

Ve finanční sekci se podíváme, co všechno pokrývá sociální pojištění a kdy stát pomáhá a také jak se to má s minimální mzdou.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit