Časopis dTest

Rostlinné tuky na pečení a smažení nedopadly v našem tři roky starém testu vůbec dobře. Rozhodli jsme se znovu podívat na kvalitu levnějších alternativ másla a sádla. V testu celkem 20 tuků na pečení a 100% tuků jsme se soustředili na jejich složení, obsah škodlivých látek a správnost deklarace. Celkově dopadly rostlinné tuky lépe než před lety, ale pořád se našly rezervy.

V testu tablet a kapslí do myčky jsme zjišťovali, jak dobře fungují čisticí prostředky slibující více funkcí najednou. Sledovali jsme například, jak si výrobky poradily se skvrnami od čaje, připáleného mléka, ovesné kaše a vaječného žloutku. Některé uspěly, jiné pohořely a ty nejdražší nebyly vždy nejlepší.

Po roce se vrací test antivirových programů, ve kterém porovnáváme účinnost softwaru zdarma a zpoplatněného. Vyplatí se investovat do ochrany proti virům? Který antivirový skener nalezne všechny infikované soubory, ochrání před útoky a nejméně zatíží váš počítač? V těchto a dalších zkouškách jsme porovnávali celkem 18 programů.

Čas přezouvání nadešel. V testu letních pneumatik jsme se podívali na to, které obutí automobilů je v tuto sezónu nejlepší. Testovali jsme pneumatiky v rozměrech 195/65 R15 a 215/65 R16 například ve zkouškách ovladatelnosti a brzdění na suché i mokré vozovce, opotřebení, hlučnosti i vlivu na spotřebu paliva. Známky padaly většinou dobré, ale pár modelů na mokré vozovce zcela propadlo.

Co dělat, když zbyde maso či jiné jídlo od oběda? Pomoci může domácí vakuovačka, se kterou bezpečně uchováte potraviny ve vzduchoprázdnu. Otestovali jsme 16 přístrojů, které hermeticky uzavírají potraviny do sáčků pro delší skladování. Testovali jsme uzavírání toastů, mletého masa, steaku z lososa i jahod a zajímala nás také hlučnost přístroje, jednoduchost obsluhy či spotřeba energie.

Mobilní telefony s operačním systémem Android jsou mezi lidmi nejrozšířenější, ale ne všechny se těší z nejnovějších aktualizací systému. Fragmentace Androidu je fenomén, který je známý všem nadšencům, ale běžnému spotřebiteli nemusí nic říkat. Co způsobuje prodlevy v aktualizacích, jaké jsou důsledky neaktualizovaných systémů a na co si dát pozor při výběru nového telefonu, vám odpoví náš minitest.

Nemusíte být rovnou vegani, aby vás zajímala rostlinná „mléka“. Ve velkém srovnání ovesných, sójových, rýžových a ořechových náhražek mléka jsme zjišťovali jejich výhody, nevýhody, obsah živin i průměrnou cenu na trhu. Také jsme se zeptali předních českých odborníků na výživu na nejčastější otázky týkajících se rostlinných „mlék“.

V právní sekci se věnujeme nejčastějším nešvarům obchodníků při reklamacích a novým pravidlům spotřebitelských úvěrů, jejich poskytování a zprostředkovávání.

Ve finanční rubrice porovnáváme výhodnost spoření v bankách a družstevních záložnách. Pokud vás zajímá zhodnocení vašich peněz, určitě si přečtěte, kam nejlépe své finance uložit.

Březnové vydání vychází 2. 3. 2017

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit