Časopis dTest

Párky nemají pověst nejkvalitnějšího masového výrobku. Otestovali jsme proto párky bez strojně odděleného masa, abychom zjistili, jestli si na nich pochutnáme a zda vůbec můžeme věřit deklaraci na obalech. A zatímco se v senzorických zkouškách párkům často vedlo, našli jsme i pár výrobků, které ohledně svého složení zákazníkům neříkají pravdu. Ve srovnání jsme se pak podívali na to, co se skrývá v párcích se strojově odděleným masem. Možná se budete divit, kolik nemasa se může v růžových nožkách nacházet.

Co je pravdy na účinnosti bělicích zubních past na zářivost úsměvu jsme zjišťovali v testu 15 rozšířených zubních past s údajným bělicím účinkem. Zvládly pasty zuby vybělit a neobrousit? A co na účinnost past říkají dentální hygienistky?

Při zimních sportech hrozí více než nachladnutí. Sportovci si proto pořizují chrániče zad, které je mají pojistit před úrazy způsobené nešťastnými pády. V testu jsme se podívali nejen na jejich schopnost chránit, ale také třeba na to, jak dobře sedí.

Staré vinyly a LP nepatří do sběru, ale slaví velký návrat. Pokud zvažujete si pořídit moderní gramofon, rozhodujete se mezi klasickými a těmi s digitálním převodníkem, se kterým lze hudbu snadno převést do počítače. Otestovali jsme oba druhy a potvrdili, že dobrý gramofon ani nemusí stát moc.

Tiskárny jednoúčelové i šikovnější s možností kopírování a skenování jsme otestovali ve velkém testu 39 různých modelů. Pokud hledáte novou tiskárnu do kanceláře nebo na domácí práce, inkoustové či laserové, poradíme vám, které jsou ty nejlepší a kterým byste se měli spíše vyhnout.

Jak si poradí oblíbená herní konzole PlayStation 4 a její vylepšená verze PS4 Pro s přehráváním her v HDR? Že to není žádná sláva, se dočtete v našem minitestu.

Co si přesně máte představit pod širokým pojmem „bio“ se dočtete v našem obsáhlém rozboru významu, pravidel a povinností, které s sebou zelená nálepka nese.

Ve finanční rubrice se dočtete, jak funguje systém veřejného zdravotního pojištění a jak zní pravidla pro jeho účastníky.

Co čeká na spotřebitelé při výletu do lyžařského střediska, na sjezdovce či vleku? Přečtěte si shrnutí nejčastějších spotřebitelských problémů a jejich řešení. Dále v právní sekci najdete rady, jak se nenechat obrat při skládání kauce za nájem bytu.

Únorové vydání vychází 2. 2. 2017
 

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit