Časopis dTest

Do dvojice k soli neodmyslitelně patří pepř. Jeho palčivou chuť nabízí mnoho druhů pepře, ale nejrozšířenějším druhem je pepř černý. Při jeho testování jsme se zaměřili na celou i mletou verzi. Polovina testovaných si vedla dobře, ale ta druhá má co zlepšovat.

Chytré telefony mají oproti fotoaparátům mnoho výhod. Otestovali jsme fotoaparáty a mobily dohromady, abychom se dozvěděli, zda jsou mobily napřed i ve focení a zda se tedy už nevyplatí pořizovat si kompakt.

Mnoho z nás pracuje s velkým množstvím dat a bez externího zálohování se neobejde. Jak při výběru nešlápnout vedle napoví test externích pevných disků o kapacitě od 500 GB do 4 TB. Odhalili jsme mezi nimi několik modelů, které jsou při zápisu dat až dvacetkrát pomalejší než jiné.

Už teď myslíte na léto a na nepříjemně časté zbavování se chloupků? Vyzvali jsme na souboj deset epilátorů využívající technologii IPL. Kromě efektivní epilace by tyto výrobky měly být snadno ovladatelné, šetrné k pokožce a bezpečné. Jak to dopadlo?

Pro domácí kutily máme test šesti akumulátorových vrtaček s příklepem a 14 bez příklepu. Během testování bezpečnosti se u jedné vrtačky objevil závažný problém, při jejím použití hrozí jejímu uživateli popálení.

Při výběru citronové šťávy se vyplácí zvýšená pozornost. Porovnali jsme složení několika z nich a vybrali věci, kterých je dobré si všímat.

Ve spolupráci s našimi zahraničními kolegy jsme propátrali trh s kávou. Kteří výrobci skutečně mohou doložit ohleduplný přístup k přírodě i k lidem?

Finanční rubrika se zabývá blížící se povinností zaplatit daně za rok 2016 a změnami v sazbách povinného ručení.

Právní sekce radí, jaká jsou úskalí vracení nechtěných nebo vadných vánočních dárků. Pokud začínáte nový rok i v novém bydlení, přečtěte si o tom, jak se postarat o dodávky energií na starou adresu.

Lednové vydání vychází 29. 12. 2016

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit