Časopis dTest

Do listopadového vydání časopisu dTest byl letos podruhé zařazen test mobilů. Konkurence mezi výrobci chytrých telefonů se zostřuje a nabídka trhu je velmi široká, i když tentokrát se z našeho testu diskvalifikovala novinka značky Samsung, která byla kvůli své výrobní vadě stažena z prodeje. Do našeho výběru se dostalo 34 dražších i levnějších mobilů.

Bez chytrého telefonu možná žít můžete, ale bez vody ne. Ani vaše pleť na tom není jinak, a zda její hydrataci mohou podpořit kosmetické přípravky, jsme ověřovali v testu 18 denních hydratačních krémů. Některým produktům jsme snížili známku za zkoušku potenciálně rizikových látek.

Do testu rychlovarných konvic jsme zařadili přístroje v cenovém rozpětí od 300 do 1800 korun. Kromě funkcí konvice jsme v laboratoři nechali prověřit i to, zda se do uvařené vody neuvolňují nežádoucí látky.

U dětských vysokých židlí jsme se podívali na to, jestli se některá ze 17 vybraných modelů přibližuje ideálu z hlediska bezpečnosti, montáže či údržby. Padla tři nedostatečná a tři dostatečná hodnocení.

Věnujeme se také nárazovým zkouškám automobilů od organizace NCAP, k jejímž členům patří i dTest.

Internetem obcházejí zprávy o látkách, které kontaminují maso lososů z rybích farem. My jsme se rozhodli ověřit tyto zvěsti na deseti vzorcích. Nepříjemné zjištění se však týkalo nižšího obsahu tuku v rybách, než který byl uváděn na obale.

Právní rubrika se zabývá náhradou újmy a škody a postupem při vyklizení a předání nájemního bytu.

Finanční sekce je o pojištění odpovědnosti za újmu, která se může týkat například profesní odpovědnosti.

Listopadové vydání vychází 3. 11. 2016.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit