Časopis dTest

V květnovém vydání časopisu dTest jsme se vydali do oblasti doplňků stravy, konkrétně nás zajímala kloubní výživa. Nemáme odpověď na to, jestli skutečně účinkuje na lidské klouby. Odeslali jsme do laboratoře 20 vzorků a nechali prověřit obsah glukosaminu a chondroitin sulfátu. Více než polovině výrobků se nepodařilo dodržet to, co jejich výrobci slibují na obalu.

Samozřejmým požadavkem na kočárek je bezpečnost, komfort a nulový obsah nežádoucích chemických látek. Tyto vlastnosti jsme nechali ověřit u deseti modelů. Některé nás nepotěšily přítomností ftalátů nebo polycyklických aromatických uhlovodíků.

V testu šestnácti digitálních modelů kuchyňských vah jsme se zaměřili na preciznost vážení. Rozdíly se týkaly zejména komfortu obsluhy.

Do srovnání chytrých telefonů jsme zařadili 17 modelů. Mezi ně se dostaly nové vlajkové lodě velkých výrobců, ale také mobily nižších tříd. Některé přístroje pokulhávají kvalitou fotoaparátu či kamery za ostatními.

V testu elektrických přímočarých pil najdete srovnání jak modelů z kategorie hobby i profesionální nářadí. Jeden model neprošel testem životnosti.

V potravinovém materiálu píšeme o surimi, známých také jako krabí tyčinky. Obsahují však skutečně krabí maso?

Finanční i právní rubrika se věnuje blížící se vlně letních dovolených. Nabízí přehled cestovního pojištění na modelových příkladech a vysvětluje, jaká existuje právní ochrana při využití cestovní kanceláře nebo agentury.

Květnové vydání vychází 5. května 2016.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit