Časopis dTest

V únoru přinášíme svým čtenářům čtveřici klasických testů. Pátý článek o fotovoltaických panelech je netradiční ve své formě, která byla provedena prostřednictvím auditu samotných továren na fotovoltaické panely. Do 22 továren známých evropských značek byli vysláni experti, aby prozkoumali každou část výrobního procesu.

Kategorii jídla tentokrát zastupuje test 17 sardinek v konzervě. Výrobci však hřeší na tolerantní legislativu a pod názvem sardinky prodávají i jiné druhy ryb. Které produkty si vedly nejlépe v senzorickém hodnocení a jak jsou na tom s obsahem nežádoucích látek, se dozvíte v našem testu.

Po dobrém jídle se nesmí zapomínat ani na správné vyčištění zubů. Zda jsou elektrické zubní kartáčky schopné vyhovět požadavkům správné péče o zuby i technickým nárokům zjišťovali dobrovolníci a experti z laboratoře.

Další test se věnuje srovnání kvality fotografií z kompaktních fotoaparátů a chytrých telefonů. Skutečně smartphony dohánějí fotoaparáty?

Pro testování 22 externích pevných disků byly vybrány varianty, které lze propojit s počítačem USB kabelem nebo pomocí wi-fi. Porovnali jsme jejich výkony a další vlastnosti.

Databáze tabletů byla po posledním testu z prosince doplněna o výsledky tří variant nového tabletu Apple iPad Pro.

Ekologicky smýšlející čtenáře by mohl zaujmout náš infomateriál o palmovém oleji, který přehledně mapuje, kde je možné tuto surovinu nalézt. I navzdory dopadům na životní prostředí, je palma olejná hojně využívaná kvůli své nízké ceně a není jednoduché se jí vyhnout.

Finanční rubrika přináší přehled povinného ručení. Právní sekce objasňuje informace na cedulkách oblečení, kam se již nedostanou reklamní výrazy. 100% fleece zní přeci jen lépe než 100% polyester.

Únorové vydání časopisu dTest vychází 4. února 2016.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit