Časopis dTest

Časopis dTest přichází v prosincovém vydání s šesti novými testy. Blížící se mikulášská nadílka bude možná v některých rodinách skrývat i ořechy nebo ovoce. Sušené ovoce v našich krajích donedávna plnilo funkci dnešních vánočních cukrovinek.  My jsme se zaměřili na exotické sušené fíky a datle a zkoumali, zda neobsahují mykotoxiny a pesticidy. Jeden výrobek obsahoval s 11 nálezy doslova pesticidový koktejl.

Nároční kuchaři a kuchařky, kteří nechtějí ochudit vánoční tabuli ale ani svou rodinu zavíráním se do kuchyně, by mohli najít inspiraci v našem testu 14 kuchyňských robotů. Roboty jsou schopny ušetřit svému majiteli spoustu času stráveného šleháním, hnětením těsta, sekáním ořechů či krájením brambor. Otázkou je, jak dobře si se zpracováním surovin poradí a odpovídá na ni náš test. Často také nabízejí funkce, které nedokážou plnohodnotně splnit.

Ten, kdo netráví svátky ve větším kruhu a dává přednost nenáročné přípravě jídla, možná ocení test 15 vestavných mikrovlnných trub. Do našeho srovnání jsme vybrali trouby s funkcí grilu. Při zkouškách se ukázalo, že právě s touto funkcí mají některé modely největší problémy.

Hi-tech výrobky jsou tentokrát zastoupeny tablety a mini hi-fi věžemi. Mezi malými i velkými tablety jsme vybrali pro testování 34 modelů různých cenových kategorií. Nejcennější částí tabletu je displej a v jeho kvalitě jsme zaznamenali velké rozdíly, čtyři modely získaly v této kategorii jen dostatečnou známku. Mini hi-fi věže by měly spojovat výhody malých rozměrů a kvalitní hudební reprodukce. Náročnější posluchači mohou najít svého favorita v testu 12 mini hi-fi věží.

Přísně jsme hodnotili bezpečnost 13 dětských postýlek, ale v detailních zkouškách drtivá většina pohořela. Pouze jeden výrobek byl schopen obstát v požadavcích normy.

Finanční rubrika porovnává výhodnost uzavření stavebního spoření u různých spořitelen. Právní sekce se věnuje mimosoudním řešením sporů, které může být výhodné i ve vztahu mezi podnikatelem a spotřebitelem.

Prosincové vydání dTestu vychází 3. prosince 2015.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit