Časopis dTest

V sadě pěti nezávislých testů v listopadovém vydání dTestu naleznete na prvním místě přehled sedmnácti deodorantů a antiperspirantů pro ženy i muže s redukcí potu a zápachu. V současnosti možná více oceníte jiný sledovaný faktor - míru zašpinění oděvu, kterou některé produkty nezvládly příliš dobře. Článek také rozkrývá možné nástrahy v kosmetickém složení deodorantů a antiperspirantů.

Čím dál více spotřebitelů se rozhoduje pro koupi vestavné myčky nádobí. V jejich rozhodování může pomoci náš pravidelně se opakující test myček. V letošním roce jsme se zaměřili na 15 modelů o šířce 60 cm. Nejhorší známky byly rozdány u délky mycího cyklu. Sedm myček v tomto ohledu získalo nedostatečné známky.

Pro zvelebení kuchyně může inspirovat také test digestoří. Tentokrát jsme se podívali na zoubek 12 komínovým modelům o šířce 60 a 90 centimetrů v režimu odsávání i recirkulace. Odsávání pachů a vlhkosti zvládaly testované digestoře lépe.

Kutilové jistě ocení test vibračních brusek s obdélníkovou brusnou deskou. Do testu bylo vybráno 7 jednoručních a 15 obouručních modelů. Zaměřili jsme se především na schopnost zbrousit dřevěný povrch, míru hlučnosti a snadnost obsluhy nebo odolnost.

V kategorii potravin jsme tentokrát zacílili na kakaa vhodná na pečení i na uvaření kakaového nápoje. V 18 vzorcích byl objeven jeden, který obsahuje méně kakaa, než uvádí. Také v hodnocení nežádoucích látek (těžké kovy a ochratoxin A) dopadly dva produkty podprůměrně. Mezery jsme našli i v nedeklarování regulátorů kyselosti a informovali o tomto nedostatku výrobce.

Listopadové vydání veřejnosti přináší novinku týkající se aukce energií. Naše spotřebitelská organizace bude po vzoru dalších evropských zemí pořádat hromadné změny dodavatelů elektřiny a plynu. Těm, kteří se zapojí, ušetří čas s vyjednáním férových podmínek a v konečném důsledku může pomoci výrazně snížit výdaje za energie.

Na článek avizující aktualizaci naší databáze mobilních telefonů navazuje právní rubrika pojednávající o mobilních operátorech, změnách smluv a pokutách. Informace o změně podmínek už nemusejí být tak snadno přístupné jako dříve. V rubrice Finance přinášíme srovnání havarijních pojištění.

Listopadové vydání dTestu vychází 5. listopadu 2015.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit