Časopis dTest

Říjnový dTest přináší pětici nových nezávislých testů. Klesající teploty čím dál méně lákají k večerním procházkám a zahánějí nás do tepla našich domovů. Pokud na nadcházející chladnější měsíce hledáte vhodného společníka mezi televizory, může vám jako návod posloužit náš test 17 televizí se střední velikostí a úhlopříčkou 102 až 109 centimetrů a 17 velkých modelů s diagonálou 127-­140 cm a cenou do šedesáti tisíc korun. Opravdu se vyplatí novinky typu Ultra HD kvality nebo stačí Full HD televize?

Doporučovanou obranou proti náporu podzimních chřipek je pravidelná konzumace ovocných a zeleninových šťáv. V našem testu 23 odšťavňovačů jsme došli k závěru, že nevýhodou odstředivých modelů je jejich hlučnost, ale šnekové odšťavňovače si často neumí poradit s přípravou opravdu kvalitního jablečného džusu nebo džusu z jahod a granátového jablka. Místo nich vytváří spíše pyré nevhodné k pití. Při každodenním používání vás bude jistě zajímat, jak náročné je čištění těchto přístrojů a na tuto otázku v našem testu odpovídáme také.

V případě, že si nechcete příliš přidělávat starosti s časově náročným čištěním odšťavňovačů a raději sáhnete po „zdravé“ müsli tyčince, vyvedeme vaši dobrou víru v kvalitní obsah těchto pokrmů z omylu. U 18 testovaných müsli tyčinek s jogurtovou polevou je alarmující především jejich obsah cukru. Některé výrobky dokonce obsahují zdraví nebezpečné mykotoxiny. U všech tyčinek byl také sledován obsah vlákniny a u meruňkových míra konzervace oxidem siřičitým.

V dalším testu jsme se věnovali energeticky málo náročným kondenzačním sušičkám. Mačkání prádla a délka programů dopadla u jednoho výrobku nedostatečně a v několik případech byla hodnocena jen známkou dostatečně. Ve výsledku svým majitelům tedy nešetří čas, ale přidávají práci při následném žehlení.

Poslední test je tradičně zaměřen na porovnávání kvality zimních pneumatik. Tentokrát o rozměrech 165/70 R14 a 205/55 R16. Z testovaných 33 pneumatik získalo celkově dobré hodnocení jen pět z nich.

V říjnových infomateriálech se zabýváme výhodami podzimního houbaření. Letošní vedra posunula výskyt některých hub právě na nynější období. Finanční rubrika pojednává o spořicích účtech.

Říjnové vydání dTestu vychází 1. října 2015.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit