Časopis dTest

Časopis dTest ve svém srpnovém vydání představuje čtyři nové testy. K létu neodmyslitelně patří grilování. Tento fakt jsme vzali v potaz a rozhodli jsme se otestovat vepřové grilovací klobásy. Rozdíly se našly zejména v obsahu masa a bílkovin. Některé ze 16 testovaných výrobků navíc nesplnily deklaraci nebo obsahovaly nežádoucí přídatné látky.

Aby při pochutnávání si nepřišli zkrátka ani čtyřnozí mazlíčci, zařadili jsme test 24 druhů suchých krmiv pro kočky. U všech granulí jsme sledovali obsah bílkovin i případnou přítomnost škodlivých obilných mykotoxinů. Dlužno dodat, že obilí v ideálních kočičích granulích vůbec nemusí být.

Konec prázdnin se chtě nechtě blíží, a tak je vhodný čas na výběr školního batohu nebo aktovky pro vaše děti. Zaměřili jsme se na 15 modelů určených pro žáky nižšího stupně základních škol. Přísným okem jsme posuzovali, zda jsou anatomicky správně tvarované, odolné, bezpečné nebo zda jsou vyrobeny z kvalitních materiálů.

Mastné skvrny, které ulpí na barevném oblečení třeba po grilování, mohou pomoci odstranit prací gely a kapsle. Většina ze 16 ozkoušených výrobků dopadla obstojně, nepřekonatelnou překážkou pro mnoho z nich však byly borůvky.

Testy jako obvykle doplňujeme několika infomateriály - na červencové povídání o ovoci navazujeme zeleninou a radíme, jak se chránit před útoky na internetu. Finanční rubrika podává návod, jak ušetřit za plyn. Právní sekce pojednává o výjimkách při vracení zboží zakoupeného na internetu

Druhé prázdninové vydání dTestu doplňujeme velkou mimořádnou přílohou, která je věnována problematice nájmů

Srpnové vydání dTestu vychází 6. srpna 2015.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit