Časopis dTest

Červnové vydání časopisu dTest svým čtenářům předkládá pětici nových testů. Červen by měl přinést oteplení a s ním i roje nepříjemného bodavého hmyzu. S tím, jak si komáry nejlépe udržet od těla, poradí test repelentů. Vyzkoušeli jsme deset výrobků v různých formách - mimo sprejů i tuhý stick a náramek - a narazili na jeden, který neochrání. Pro zajímavost jsme vyzkoušeli i mobilní aplikace.

Jste-li dobře ochráněni před komáry, můžete se bez obav vydat na výlet pěšky nebo na kole. Pokud se chcete dát cestou, kterou neznáte, může vám přijít vhod outdoorová navigace. Otestovali jsme třináct modelů určených pro cyklistiku či turistiku. Pravdou je, že z navigačních schopností mnohých z nich jsme byli spíše na rozpacích.

Mysleli jsme i na ty z vás, kteří se svými ratolestmi cestují raději autem. Na začátku léta pravidelně zveřejňujeme testy dětských autosedaček. Tentokrát jsme vyzkoušeli 14 produktů různých váhových kategorií, a to podle nového, přísnějšího testovacího programu, který byl aktualizován na základě bohatých zkušeností a posledního vývoje. Bohužel jsem udělovali i špatné známky - za nedostatečnou ochranu i nadlimitní obsah nežádoucích látek.

V dřívějších vydáních jsme zjišťovali přítomnost škodlivých plísňových toxinů například v pivu, rozinkách, arašídech, kávě či džusech. Tentokrát jsme se zaměřili na balené krájené chleby. Dobrou zprávou je, že žádný chléb nepřesáhl legislativou stanovené limity. Různým podobám chleba se věnujeme i v samostatném infomateriálu.

V posledním testu se věnujeme chytrým mobilním telefonům. Posvítili jsme si na 34 modelů různých cenových kategorií včetně novinek od Samsungu - Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Některé mobily představují dobrý kompromis mezi cenou a kvalitou, nejlevnější přístroje ale mohou majiteli připravit nepříjemná překvapení.

Právní a finanční rubrika se nese v cestovatelském duchu. Můžete si přečíst o tom, co dělat při problémech na dovolené. Radíme také, na co nezapomenout při výběru cestovního pojištění a nabízíme přehled balíčků 14 pojišťoven.

Červnové vydání časopisu dTest vychází ve čtvrtek 4. června 2015.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit