Časopis dTest

Dubnové vydání dTestu obsahuje pětici nových testů. V kategorii potravin jsme se zaměřili na rostlinné roztíratelné tuky, které jsou běžně nazývány margaríny. U 22 testovaných výrobků nás zajímalo jejich složení, chuť i informace na obalu. V jednom případě jsme zjistili přítomnost éčka, které tuk podle legislativy neměl obsahovat. "Tučné" dubnové téma doplňujeme článkem o másle a radíme, jak se při nákupu velikonočních cukrovinek vyvarovat těm, které se tváří jako čokoládové, ale čokoládou nejsou.

Na jaře je příroda v plném rozpuku, což se projevuje i na zrychleném růstu trávy. Provedli jsme proto srovnávací test benzínových i elektrických sekaček a zjišťovali jejich klady a zápory, ať už jde o jejich schopnost sečení, obsluhu, vybavení, cenu za provoz či hlučnost.

V únorovém vydání jsme vám nabídli výsledky zkoušek ručních šlehačů, nyní přinášíme test jejich vzdálených příbuzných - tyčových mixérů. Slibují nahradit hned několik kuchyňských spotřebičů, jak jsme ale zjistili, řada z otestovaných výrobků má výrazné potíže s přípravou majonézy.

Každý rok na jaře si posvítíme na nové verze ochrany počítače. Mezi letos testovanými antiviry zdarma se objevila také ochrana standardně dodávaná k operačnímu systému Windows 8.1. Nutno podotknout, že jsme z ní nadšeni nebyli.

Pokud byste si rádi poslechli hudbu z vašeho mobilu či tabletu s pořádným zvukem, mohl by vám přijít vhod externí reproduktor. Otestovali jsme šestnáct bezdrátových a devět dokovacích reproduktorů a musíme přiznat, že některé z nich nás svým zvukem příjemně překvapily.

Tématem právní rubriky jsou exekuce, věnovali jsme se jejich průběhu i možné obraně. Finanční rubrika se pro změnu zaměřuje na zdravotní pojištění

Dubnové vydání časopisu dTest vychází ve čtvrtek 2. dubna 2015.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit