Časopis dTest

Únorové vydání dTestu přináší jako obvykle pět nových testů. V testu mletého masa, ve kterém jsme se zaměřili na mix hovězího a vepřového, se ukázaly velké rozdíly mezi balenými výrobky. V obchodě totiž s největší pravděpodobností narazíte na masný polotovar, do kterého je možné přidat prakticky cokoliv. Prozradíme, kde se s masem šetří a které jsou senzoricky nejhorší.

Společně s mletými masy jsme se v tomto vydání dTestu věnovali také balené sekané, jejíž složení se od doma připravené může velmi výrazně lišit.

Vedle tyčových mixérů a kuchyňských robotů jsou dobrými pomocníky v kuchyni ruční šlehače. Otestovali jsme 12 výrobků, z nichž některé mají i nástavec tyčového mixéru, takže zastanou také jeho funkci. Všechny modely zvládly ušlehat bílek a zpracovat těsto bez větších problémů, nedostatky se však našly, především v kvalitě zpracování některých přístrojů.

Pokud byste rádi něco udělali se svoji fyzickou kondicí, ale nedaří se vám začít pravidelně cvičit, můžete si pořídit osobního trenéra v podobě chytrého náramku. S výběrem vám pomůže náš srovnávací test 11 modelů v cenovém rozpětí od 1700 do 4700 korun. V testu fotoaparátů jsme podle stejných kritérií otestovali menší a střední kompakty společně s několika modely chytrých telefonů a dvěma bezdrátovými objektivy pro mobily.

Poslední test jsme věnovali dětem. Otestovali jsme několik oblastí dětských výrobků, konkrétně hrací deky, dudlíky, kojenecká body, pleny a puzzle podložky, a hledali jsme v nich škodlivé chemikálie. V některých jsme bohužel našli vysoké množství těchto látek, jejichž použití je v některých evropských státech regulováno.

V právní rubrice jsme se zaměřili na to, jaké je právní postavení zvířete a rubrika finance nabízí článek o pojištění schopnosti splácet. Tento typ pojištění už dávno není jen doplňkovou službou, ovšem ne vždy se vyplatí.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit