Jak testujeme kakaové snídaňové cereálie

Jak hodnotíme

Podíl skupin zkoušek na celkové hodnocení.

  • výživové hodnoty: 50 %
  • senzorické hodnocení: 40 %
  • deklarace: 10 %

Analýza výživových hodnot sledovala obsah cukru, bílkovin, vlákniny, kyseliny listové a železa. Množství cukru se měřilo jodometrickou metodou dle Luff-Schoorla. Obsah bílkovin byl zjištěn pomocí Kjeldahlovy metody a vláknina byla stanovena gravimetricky po enzymatickém rozkladu ostatních živin.

Koncentrace kyseliny listové se měřila pomocí kapalinové chromatografie s hmotnostně spektrometrickou detekcí, množství železa se měřilo za použití hmotnostní spektrometrie s indukčně vázaným plazmatem.

Senzorické hodnocení sledovalo vzhled a vůni cereálií za sucha. Chuť byla hodnocena po zalití cereálií mlékem a po pětiminutovém odstátí v mléce byla hodnocena konzistence cereálií.

Při hodnocení deklarace jsme kontrolovali splnění formálních legislativních požadavků na označení, pokud jde o jeho čitelnost a náležitosti povinných údajů. Dále se porovnáváním změřených a deklarovaných obsahů živin kontrolovala přesnost tabulek výživových údajů.

Udržitelnost výrobků sledovala způsob balení výrobku v sáčku, či v papírové krabici se sáčkem uvnitř. Dále se na etiketě kontrolovalo, zda složení deklaruje použití palmového oleje a  také přítomnost certifikačních log bio, Fair Trade a UTZ.

Přihlásit