Jak testujeme sporáky s indukční deskou

Jak hodnotíme

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení.

  • funkce varné desky: 25 %
  • funkce trouby: 25 %
  • obsluha: 25 %
  • spotřeba el. energie: 10 %
  • hlučnost: 5 %
  • bezpečnost: 10 %

Funkce varné desky

Ohřev vody

Jednou na velké plotýnce a jednou na malé jsme v hrnci adekvátní velikosti vařili vodu v souladu s normou ČSN EN 60350-2. Hodnotili jsme čas potřebný k uvaření vody, který jsme následně přepočetli na 1 litr; zjišťovali jsme také spotřebovanou elektrickou energii.

Kontrola teploty

Na malé i velké plotýnce zapnuté na nejnižší stupeň jsme v hrnci se 30 mm oleje v pravidelných intervalech měřili teplotu v souladu s normou ČSN EN 60350-2. Cílem bylo zjistit, zda je varná deska schopná udržovat stálou teplotu.

Palačinkový test

Na teflonové pánvi jsme pekli čtyři palačinky při 200°C. Měřili jsme čas potřebný k jejich výrobě, barvu a rovnoměrnost opečení spolu se spotřebovanou elektrickou energií. Při testu jsme postupovali podle normy ČSN EN 60350-2.

Efektivita flexi zóny

Na plochu označenou jako flexi zóna jsme položili tukem vymazanou a moukou poprášenou ocelovou desku. Flexi zónu jsme zapnuli na nejvyšší možný stupeň a sledovali jsme, zda dochází k rovnoměrnému zhnědnutí mouky, nebo flexi zóna hřeje na některých místech více a na jiných méně.

Hranolkový test

Podle normy ČSN EN 60350-2 jsme smažili mražené hranolky po dobu 45 minut v 500g várkách. První dávku jsme vložili do vroucího oleje, když dosáhl teploty 180 °C, a smažili po dobu 7 minut. Každou další várku hranolků jsme vkládali vždy, když olej znovu dosáhl 180°C, a po 7 minutách opět vytáhli. Takto jsme pokračovali, dokud nevypršel vymezený čas. Zároveň jsme na zbylých 3 plotýnkách vařili vodu. Zaznamenávali jsme čas pokaždé potřebný k dosažení 180°C teploty, množství usmažených dávek a spotřebu elektrické energie.

Funkce trouby

Předehřev trouby

Zaznamenávali jsme čas a spotřebu elektrické energie při zahřívání prázdné trouby z pokojové teploty o 155 K při horkovzdušném režimu a o 180 K při běžném ohřevu. Pokud trouba měla rychlý předhřev, byly testovány obě varianty.

Přesnost nastavení teploty

Měříme po stabilizaci prázdné trouby na 150 °C, 200 °C a na maximální výkon.

Stabilita teploty

Měříme intervaly regulace teploty v roztopené troubě a zaznamenáváme, k jak velkému teplotnímu rozdílu dochází během pečení.

Kuře

Čerstvé kuře o hmotnosti přibližně 1800 g (+/- 200 g) jsme pekli podle instrukcí v návodu. Při pečení jsme nepoužili žádný tuk, sůl ani dochucovadla.

Malé koláčky

Na upečení 30 až 40 koláčků jsme použili 340 g másla, 340 g cukru, 300 g vajíček, 450 g pšeničné mouky, 15 g prášku do pečiva a 6 g soli. Test koláčků probíhal podle normy IEC 60350-1, aby bylo možné hodnotit rovnoměrnost zbarvení a distribuci tepla horizontálně i vertikálně.

Piškotový korpus

Na upečení korpusu jsme použili 100 g pšeničné mouky, 100 g kukuřičné mouky, 3 g prášku do pečiva, 150 g cukru, 3 vejce a 30 ml vody. Test probíhal podle normy IEC 60350-1. Test jsme provedli i na dvou úrovních.

Efektivita grilu

Trouba byla na pět minut předehřáta s nastavenou maximální teplotou pro grilování a pak byl do ní vložen rošt pokrytý bílým toastovým chlebem. Test byl opět proveden podle normy ICE 60350-1.

Obsluha

Snadnost obsluhy hodnotili tři experti. U varné desky zahrnovala: ovládání základních i přídavných funkcí varné desky (třeba časovač nebo rychlý start), pohodlí současného použití všech plotýnek, snadnost čištění desky i srozumitelnost návodu k použití.

U trouby se zaměřili na: práci s kontrolním panelem, nastavení časovače, ovládání automatických i nastavitelných programů, manipulaci s dvířky, viditelnost do trouby v průběhu pečení, vkládání a vyjímání pokrmů, údržbu trouby ručním čistěním a také hodnocení návodu k použití.

Spotřeba elektrické energie

Spotřebu energie jsme zjišťovali průběžně během všech zkoušek vaření a pečení i v režimu stand-by.

Bezpečnost

Testy bezpečnosti částečně vycházejí z normy EN 60335-2-6. Skládaly se z bezpečnosti před úrazem elektřinou, tepelné a mechanické bezpečnosti. Součástí byly i další bezpečnostní zkoušky. Měřili jsme teplotu mezi plotýnkami, zbytkové teplo po vypnutí indukce a také rychlost zchlazení varné desky na 60 °C. Mezi další bezpečnostní testy patřila zkouška reakce plotýnky na sundání hrnce, na přetečení vroucí vody, polití ovládacího panelu a také na zahřívání prázdného hrnce.

Hlučnost

Hlučnost a nepříjemnost zvuku sporáku v provozu posuzovaly subjektivně tři proškolení experti.

Přihlásit