Jak testujeme sporáky

Jak hodnotíme

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení.

  • funkce varné desky: 25 %
  • funkce trouby: 25 %
  • obsluha: 25 %
  • spotřeba el. energie: 10 %
  • hlučnost: 5 %
  • bezpečnost: 10 %

Poznámka

V roce 2023 došlo k drobné revizi testovacího programu, která se týkala výpočtu hodnocení spotřeby elektrické energie. Výsledky modelů publikovaných dříve jsme přepočítali dle upravených hodnoticích kritérií. Od původní publikace se tak můžou mírně lišit.

Funkce varné desky

Ohřev vody

Jednou na velké plotýnce a jednou na malé jsme v hrnci adekvátní velikosti vařili vodu v souladu s normou ČSN EN 60350-2. Hodnotili jsme čas potřebný k uvaření vody, který jsme následně přepočetli na 1 litr; zjišťovali jsme také spotřebovanou elektrickou energii.

Kontrola teploty

Na malé i velké plotýnce zapnuté na nejnižší stupeň jsme v hrnci se 30 mm oleje v pravidelných intervalech měřili teplotu v souladu s normou ČSN EN 60350-2. Cílem bylo zjistit, zda je varná deska schopná udržovat stálou teplotu.

Palačinkový test

Na teflonové pánvi jsme pekli čtyři palačinky při 200°C. Měřili jsme čas potřebný k jejich výrobě, barvu a rovnoměrnost opečení spolu se spotřebovanou elektrickou energií. Při testu jsme postupovali podle normy ČSN EN 60350-2.

Efektivita flexi zóny

Na plochu označenou jako flexi zóna jsme položili tukem vymazanou a moukou poprášenou ocelovou desku. Flexi zónu jsme zapnuli na nejvyšší možný stupeň a sledovali jsme, zda dochází k rovnoměrnému zhnědnutí mouky, nebo flexi zóna hřeje na některých místech více a na jiných méně.

Hranolkový test

Podle normy ČSN EN 60350-2 jsme smažili mražené hranolky po dobu 45 minut v 500g várkách. První dávku jsme vložili do vroucího oleje, když dosáhl teploty 180 °C, a smažili po dobu 7 minut. Každou další várku hranolků jsme vkládali vždy, když olej znovu dosáhl 180°C, a po 7 minutách opět vytáhli. Takto jsme pokračovali, dokud nevypršel vymezený čas. Zároveň jsme na zbylých 3 plotýnkách vařili vodu. Zaznamenávali jsme čas pokaždé potřebný k dosažení 180°C teploty, množství usmažených dávek a spotřebu elektrické energie.

Funkce trouby

Předehřev trouby

Zaznamenávali jsme čas a spotřebu elektrické energie při zahřívání prázdné trouby z pokojové teploty o 155 K při horkovzdušném režimu a o 180 K při běžném ohřevu. Pokud trouba měla rychlý předhřev, byly testovány obě varianty.

Přesnost nastavení teploty

Měříme po stabilizaci prázdné trouby na 150 °C, 200 °C a na maximální výkon.

Stabilita teploty

Měříme intervaly regulace teploty v roztopené troubě a zaznamenáváme, k jak velkému teplotnímu rozdílu dochází během pečení.

Kuře

Čerstvé kuře o hmotnosti přibližně 1800 g (+/- 200 g) jsme pekli podle instrukcí v návodu. Při pečení jsme nepoužili žádný tuk, sůl ani dochucovadla.

Malé koláčky

Na upečení 30 až 40 koláčků jsme použili 340 g másla, 340 g cukru, 300 g vajíček, 450 g pšeničné mouky, 15 g prášku do pečiva a 6 g soli. Test koláčků probíhal podle normy IEC 60350-1, aby bylo možné hodnotit rovnoměrnost zbarvení a distribuci tepla horizontálně i vertikálně.

Piškotový korpus

Na upečení korpusu jsme použili 100 g pšeničné mouky, 100 g kukuřičné mouky, 3 g prášku do pečiva, 150 g cukru, 3 vejce a 30 ml vody. Test probíhal podle normy IEC 60350-1. Test jsme provedli i na dvou úrovních.

Efektivita grilu

Trouba byla na pět minut předehřáta s nastavenou maximální teplotou pro grilování a pak byl do ní vložen rošt pokrytý bílým toastovým chlebem. Test byl opět proveden podle normy ICE 60350-1.

Obsluha

Snadnost obsluhy hodnotili tři experti. U varné desky zahrnovala: ovládání základních i přídavných funkcí varné desky (třeba časovač nebo rychlý start), pohodlí současného použití všech plotýnek, snadnost čištění desky i srozumitelnost návodu k použití.

U trouby se zaměřili na: práci s kontrolním panelem, nastavení časovače, ovládání automatických i nastavitelných programů, manipulaci s dvířky, viditelnost do trouby v průběhu pečení, vkládání a vyjímání pokrmů, údržbu trouby ručním čistěním a také hodnocení návodu k použití.

Spotřeba elektrické energie

Spotřebu energie jsme zjišťovali průběžně během všech zkoušek vaření a pečení i v režimu stand-by.

Bezpečnost

Testy bezpečnosti částečně vycházejí z normy EN 60335-2-6. Skládaly se z bezpečnosti před úrazem elektřinou, tepelné a mechanické bezpečnosti. Součástí byly i další bezpečnostní zkoušky. Měřili jsme teplotu mezi plotýnkami, zbytkové teplo po vypnutí indukce a také rychlost zchlazení varné desky na 60 °C. Mezi další bezpečnostní testy patřila zkouška reakce plotýnky na sundání hrnce, na přetečení vroucí vody, polití ovládacího panelu a také na zahřívání prázdného hrnce.

Hlučnost

Hlučnost a nepříjemnost zvuku sporáku v provozu posuzovaly subjektivně tři proškolení experti.

Přihlásit