Jak testujeme sluchátka

V testu: 37 sluchátek, z toho 26 s kabelem a 11 s bezdrátovou technologií přenosu zvuku.
Ceny: v e-shopech v červenci 2009

 • Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení
  Sluchátka s kabelem: zvuk 60 %, akustické stínění 5 %, pádové zkoušky 5 %, obsluha 30 %.
  Bezdrátová sluchátka: zvuk 50 %, akustické stínění 5 %, pádové zkoušky 5 %, funkce bezdrátových sluchátek 10 %, obsluha 30 %.
 • Snížení hodnocení
  Zní-li výsledek pádové zkoušky »nedostatečně«, může být celkové zhodnocení kvality maximálně o známku lepší. Je-li návod k použití hodnocen »nedostatečně«, snižuje se hodnocení skupiny zkoušek zaměřených na obsluhu o půl známky. V případě »nedostatečného« nastavení spojení může být hodnocení skupiny zkoušek zaměřených na obsluhu jen o známku lepší.
 • Zvuk
  Pět expertů hodnotilo kvalitu a charakter zvuku na základě ukázek jednotlivých hudebních žánrů.
 • Akustické stínění
  Měření hluku pronikajícího do okolí sluchátek nasazených na zkušební hlavě při úrovni hlasitosti 85 dB(A) ve vzdálenosti 40 cm od skořepiny sluchátek. Zkoušky izolace od okolního hluku byly zkoušeny podle DIN ISO 4869-1 v testovací místnosti.
 • Pádové zkoušky
  Deset sérií pádů na dřevěnou podlahu z výšky 1,5 m. Následně kontrola zaměřená na mechanické a funkční poškození.
 • Funkce bezdrátových sluchátek
  Byl měřen dosah vysílače až do ztráty signálu. Dále doba nabíjení a provozní doba. Podle definovaných uživatelských profilů byla měřena spotřeba elektrické energie při použití a v režimu stand-by.
 • Obsluha
  Pět expertů hodnotilo návod k použití i pokyny uvedené na obalech výrobků. Součástí zkoušek bylo uzpůsobení sluchátek na velikost hlavy posluchače. Experti dále hodnotili komfort nošení sluchátek po dvaceti minutách poslechu. U bezdrátových sluchátek byla navíc hodnocena indikace nabíjení a nabití a spojení se základnovou stanicí.

Přihlásit