Jak testujeme prášky a gely do myčky

Jak hodnotíme

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení.

  • účinnost mytí: 60 %
  • vzhled umytého nádobí: 40 %

Účinnost mytí

Jsme zjišťovali jako průměrný výsledek ze tří umytí. Na myčce byl nastaven běžný 85minutový program, při teplotě 50°C. Do myčky byla přivedena tvrdá voda (15±1 °dH). Aby se laboratoř co nejvíce přiblížila reálným podmínkám mytí nádobí, přidali do každého mycího cyklu i 50 g balastních nečistot (směs margarínu, loje, fritovacího tuku, sádla, rostlinného oleje, vajec, kečupu, hořčice, smetany, polotučného mléka, kukuřičného škrobu, mouky a kyseliny benzoové) simulujících zbytky z nádobí. V rámci měření jsme sledovali, jak si tablety poradí s odstraněním čtyř typů nečistot, které jsme nanesli v přesných dávkách na konkrétní typy nádobí.

  • Bělící schopnosti jsme prověřovali na 6 bílých šálcích z porcelánu znečištěných směsí 30 g čaje, 2 litrů vody a 0,1 ml síranu železnatého.
  • Odstraňování odolných skvrn otestovalo 6 kádinek znečištěných připáleným polotučným mlékem.
  • Škrobovité nečistoty modelovalo 6 hlubokých talířů, na každý byly rozetřeny 3 g ovesné kaše připravené z 50 g ovsa, 250 ml polotučného mléka a 750 ml vody.
  • Posledním typem skvrn byly bílkovinné nečistoty, které jsme nanesli na nerezové plechy v podobě 1 g vaječného žloutku.

Účinnost umytí se ve všech případech vyhodnocovala vizuálně porovnáním s referenčními obrázky.

Vzhled umytého nádobí

Tři čisté sklenice na víno a tři skleněné poháry na vodu jsme nechali pětkrát po sobě umýt v myčce v 90minutovém programu při 55°C spolu s 50 gramy balastní nečistoty. Po 30 minutách osychání od skončení cyklu byly sklenice umístěny do tmavého boxu a prosvíceny slabým světlem. Zde se sledovalo, zda po několikanásobném umytí zůstanou na povrchu sklenic stopy po kapkách vody, a míra blyštivosti skla. Množství skvrn jsme vyjádřili s pomocí stupnice od pěti (beze stop) do nuly. Lesk se hodnotil na stupnici od 10 (vysoký lesk) do nuly.

Text „Jak testujeme“ zobrazuje nejnovější testovací program. „Jak testujeme“ pro výrobky testované podle starších testovacích programů naleznete u příslušného článku s testem.

Přihlásit