Jak testujeme indukční desky

Jak hodnotíme

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení

  • funkce: 35 %
  • obsluha: 35 %
  • spotřeba energi: 15 %
  • bezpečnost: 10 %
  • hlučnost: 5 %

Ohřev vody

V hrnci umístěném na velkou plotýnku jsme vařili podle normy ČSN EN 60350 dva litry vody. Hodnotili jsme účinnost přenosu tepla a čas potřebný k uvaření vody.

Kontrola teploty

Na malé i velké plotýnce jsme v hrnci s 30 ml oleje měřili teplotu při nejnižším možném stupni. Při testu jsme postupovali podle normy ČSN EN 60350 a prováděli jsme jej v souladu s ní 30 minut. Cílem bylo zjistit, zda je varná deska schopná udržet nižší teplotu delší dobu.

Palačinkový test

Na velké a střední plotně varné desky jsme na teflonové i neteflonové pánvi s keramickým povrchem pekli čtyři palačinky (dohromady tedy osm). Měřili jsme čas potřebný k jejich výrobě, barvu a rovnoměrnost opečení. Při testu jsme postupovali podle normy ČSN EN 60350.

Efektivita flexi zóny

Na plochu označenou jako flexi zóna jsme položili tukem vymazanou a moukou poprášenou ocelovou desku. Flexi zónu jsme zapnuli na nejvyšší možný stupeň a sledovali jsme, zda dochází k rovnoměrnému zhnědnutí mouky, nebo flexi zóna hřeje na některých místech více a na jiných méně.

Obsluha

Snadnost obsluhy hodnotili tři experti. Zahrnuje ovládání základních i přídavných funkcí varné desky (třeba časovač nebo rychlý start), současné použití všech plotýnek, čistění i srozumitelnost návodu k použití.

Spotřeba elektrické energie

Měřili jsme spotřebu energie v provozu i v režimu stand-by.

Bezpečnost

Měřili jsme teplotu mezi plotýnkami, zbytkové teplo po vypnutí indukce a také rychlost zchlazení varné desky na 60 °C. Mezi další bezpečnostní testy patřila zkouška reakce plotýnky na sundání hrnce, na přetečení vroucí vody a také na umístění prázdného hrnce.

Hlučnost

Hlučnost varné desky v provozu posuzovaly subjektivním hodnocením tři osoby.

Přihlásit