Jak testujeme pánské holicí strojky

V testu: 14 elektrických holicích strojků.

 • Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení
  Holení 30 %, šetrnost vůči pokožce 30 %, obsluha 25 %, vlastnosti z hlediska životního prostředí 15 %.
 • Snížení hodnocení
  Bylo-li holení »uspokojivé«, nemohlo být celkové hodnocení kvality vyšší. Výrobky s NiCd (niklkadmiovými) články byly oznámkovány jako »nedostačující«. Vlastnosti vůči životnímu prostředí si pak mohly polepšit pouze o půl známky a celkové hodnocení kvality bylo o půl známky sníženo.
 • Holení
  S každým ze strojků se 35 mužů holilo vždy po dvou dnech. Podle toho, jaké zvyky muži při holení mají, byla vytvořena skupina deseti uživatelů rotačních systémů, deseti uživatelů systémů vibračních, a deseti uživatelů strojků pro mokré holení.
  Pět mužů zkoušelo holení na delších (třídenních) vousech. Následovalo posouzení výsledků holení na tvářích, horním rtu, bradě a krku, výsledků holení dlouhých vousů, vlasů a chloupků na krku a bezprostředně v místech, kde končí vlasy, a rovněž výsledků péče o vousy s pomocí zastřihovače vousů a chloupků (trimmer). Hodnocení bylo provedeno formou stanovení středních hodnot, avšak pro obě skupiny testujících osob (krátké/dlouhé vousy) vždy odděleně.
 • Šetrnost vůči pokožce
  Muži posuzovali pocity na pokožce, pálení, drobná poranění a zrudnutí (zarudnutí) kůže.
 • Obsluha, manipulace
  Pět testujících osob posuzovalo mimo jiné ergonomii strojků, výměnu holicích hlav a fólií, vibrace, čištění. Tři experti posuzovali návody k obsluze, měřila se rovněž intenzita hluku strojků v chodu (dle DIN EN 60704-2-8). Zjišťoval se počet holení (po 5 minutách) na jedno nabití akumulátorů (po jejich třetím nabití).
 • Vlastnosti z hlediska životního prostředí
  Posuzoval se typ akumulátorů, pokyny k likvidaci a odebírání baterií. Bylo provedeno měření spotřeby v režimu stand-by. Byla provedena zkouška pevnosti v pádovém bubnu (dle DIN EN 60068-2-32) a zkouška vodotěsnosti (dle DIN EN 60529).

Přihlásit