Jak testujeme zvuky

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení

Kvalita zvuku 65 %, obsluha 25 %, funkce a výbava 10 %

Limity hodnocení

Některá dílčí hodnocení mohou být limitována hraniční hodnotou. V takovém případě tedy nemusí celková známka odpovídat váženému průměru dílčích hodnocení.

Kvalita zvuku

Test kvality zvuku měl dvě části:

Poslechového testu se účastnila pětice zkušených posluchačů různého věku a hudebních preferencí. Hodnocení probíhalo při přehrávání série záznamů pokrývajících žánry populární hudby, jazzu, klasiky či mluveného slova.

Druhá část testu byla zaměřena na směrovost zvuku související s pokrytím prostoru, maximální hlasitostí a odolností vůči různým typům rušení, k nimž může dojít u bezdrátových reproduktorů.

Obsluha

Důležitým prvkem reproduktorů je nejen jednoduchost spuštění a intuitivní obsluha, ale i široké možnosti využití při streamování hudby. Tlačítka by například neměla být moc malá, návod přehledný a první i následující spuštění by se měla obejít bez zdlouhavých a komplikovaných instalačních procedur. 

Funkce a výbava

Zhodnocení výbavy, počínaje možnostmi připojení, kam spadá například přítomnost bluetooth, wi-fi, či dokovacích konektorů a jejich využitelnost pro různé typy zařízení, až po možnosti ovládání, jako dálkové ovládání, regulace basů, či výšek. Svou roli sehrála i spotřeba zařízení během přehrávání i ve standby režimu.

Přihlásit