Jak testujeme malé kuchyňské spotřebiče

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení

Funkce 55 %, hlučnost 10 %, obsluha 30 %, konstrukce a zpracování 5 %.

Limity hodnocení

Některá dílčí hodnocení mohou být limitována hraniční hodnotou. V takovém případě nemusí celkové hodnocení odpovídat váženému průměru dílčích hodnocení.

Funkce

Testování funkcí ručních šlehačů probíhalo vždy na základě dostupnosti příslušenství.

Sníh z bílků: hodnocení kvality sněhu, nárůstu objemu a času ušlehání (5 vaječných bílků)

Šlehačka: hodnocení kvality šlehačky, nárůstu objemu a času ušlehání (250 ml smetany ke šlehání).

Piškotové těsto: hodnocení doby uhnětení těsta, jeho rovnoměrnosti a nárůstu objemu dortu po upečení (150g hladké mouky, 150g cukru, 150g másla a 3 vajec).

Lité těsto: hodnocení doby umíchání těsta, hladkosti, míry pěnivosti, tekutosti a sedimentace (250g bílé pšeničné mouky, 500 ml čerstvého mléka s obsahem tuku 3,5%, 200g vajec a 6g soli).

Chlebové těsto: hodnocení doby uhnětení těsta, jeho kvality, nárůstu objemu těsta po upečení a struktury chleba po upečení.

Majonéza: hodnocení doby míchání, rovnoměrnosti majonézy a její stability po 24 hodinách v lednici (1 žloutek, 1 lžička octa a 2 dl oleje)

Mléčné koktejly: hodnocení doby šlehání, vyváženosti a správné konzistence (1 banán, 1 cm oloupaného a nakrájeného zázvoru, 100 ml bílého jogurtu, 100 ml mléka a 2 lžíce medu). Tento test se týkal pouze několika konkrétních šlehačů, které byly vybaveny i nástavcem ručního mixéru.

Kojenecká výživa: hodnocení doby mixování, struktury, vyváženosti, jemnosti, kontroly zbarvení nástavce tyčového mixéru a zda na něj mají potraviny vliv (200g brambor, 200g mrkve a 200g hovězího masa). V konečné fázi pak bylo pyré proséváno skrz síto a hrudky zváženy. Tento test se týkal pouze několika konkrétních šlehačů, které byly vybaveny i nástavcem ručního mixéru.

Hlučnost

Hlučnost byla u všech šlehačů měřena v decibelech a to při nejvyšším rychlostním stupni ze vzdálenosti půl metru.

Obsluha

Zde je posuzována přehlednost, úplnost a srozumitelnost návodu k použití. Dále snadnost obsluhy při běžném použití, sestavování a rozebírání, stabilita šlehače, vibrace při práci, kvalita ovládacích prvků, čištění a skladování přístroje i veškerého příslušenství.

Konstrukce a zpracování

Hodnotí se celkové zpracování přístroje, bytelnost konstrukce, pečlivé zasazení jednotlivých dílů. Stejně tak i kvalita a umístění ovládacích prvků, odolnost značení i barvy.

Bezpečnost

Krom kontroly přítomnosti výstražných symbolů byla do testu bezpečnosti zahrnuta i hodnocení ochranného vodiče, vysokého napětí, izolace a kontinuity elektrického připojení.

Přihlásit