Jak testujeme

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení

Pečení chleba 60 %, obsluha 25 %, spotřeba el. energie 10 %, hlučnost 3 %, kvalita zpracování 2 %

Limity hodnocení

Některá dílčí hodnocení mohou být limitována hraniční hodnotou. V takovém případě nemusí celkové hodnocení odpovídat váženému průměru dílčích hodnocení.

Pečení chleba

Pečení světlého, celozrnného chleba a chleba se slunečnicovými semeny: chleby bílý a celozrnný se pekly třikrát, chléb slunečnicový jednou (pokud nebylo dosaženo konzistentních výsledků, pak vícekrát). U chlebů je hodnocen vzhled a míra propečení horní i spodní kůrky, z vnější i vnitřní strany. Dále je hodnocena textura a hutnost střídky a přítomnost nerozmíchaných moučných celků. V rámci testu pečení chleba bylo hodnoceno i to, jak často zůstaly hnětací háky zapečené v chlebu.

Obsluha a zpracování

Odborníci v laboratoři v průběhu praktických zkoušek hodnotili snadnost obsluhy a ovládání přístrojů. Mezi hodnocené aspekty patřil návod k použití, displej pekáren, snadnost přípravy ingrediencí včetně příslušenství k jejich odměřování, programování funkcí pekáren, vyjímání hotového chleba, snadnost čištění pekáren a příslušenství a celková kvalita zpracování jednotlivých přístrojů.

Spotřeba elektrické energie a hlučnost

Testované pekárny byly podrobeny měření, kolik spotřebují elektrické energie během pečení ve všech třech programech (bílý, celozrnný, speciální - slunečnicový) i během režimu stand-by, kdy přístroje nepracují, avšak jsou zapojeny do elektrické zásuvky. Odborníci také posuzovali míru hlučnosti pekárny během hnětení, při samotném pečení i to, jak hlučné jsou jejich zvukové signály.

Přihlásit