Jak testujeme stolní mixéry

Podíl jednotlivých skupin zkoušek na celkovém hodnocení

Funkce 50 %, obsluha 40 %, konstrukce a zpracování 5 %, hlučnost 5 %.

Limity hodnocení

Některá dílčí hodnocení mohou být limitována a celkové hodnocení pak nemusí odpovídat jejich váženému průměru. V tomto případě špatná známka u parametru bezpečnost limituje celkové hodnocení, ovšem na žádný výrobek jsme tento způsob penalizace nemuseli použít.

Při přípravě jednotlivých pochutin a nápojů jsme používali následující recepty. Pro zkoušku koktejlu jsme vyrobili tři druhy tohoto chutného nápoje: mléčný, ovocný a míchaný. Při nastavení programu jsme postupovali podle instrukcí výrobce. Pokud nikde nebyl uveden návod, zvolili jsme maximální rychlost daného přístroje a s mixováním jsme přestali ve chvíli, kdy se zdál koktejl hotový. Tento postup jsme pro potvrzení předchozího výsledku zopakovali. Hodnotili jsme výslednou konzistenci nápoje a potřebný čas pro přípravu.

Pro přípravu mléčného koktejlu jsme použili 1 banán, 1 cm oloupaného zázvoru, 100 ml přírodního jogurtu, 100 ml mléka a 2 lžičky medu.

Ovocný koktejl: 1 banán, 1 pomeranč, 2 jablka a 100 ml přírodního jogurtu.

Míchaný koktejl: 1 pomeranč, 2 jablka, 2 mrkve, 100 ml přírodního jogurtu a 100 ml mléka.

Veškeré ovoce i zelenina byly nakrájeny na malé kousky.

Příprava dětského pyré: 200 g brambor, 200 g mrkve, 200 g hovězího, všechno uvařené, přidat vodu (případně vodu z vaření brambor) a rozmixovat.

Těsto na palačinky (1 l): 250 g mouky, 500 g plnotučného mléka, 200 g vajíček a 6 g soli.

Majonéza: 1 žloutek, 1 lžička octu a 2 dl oleje.

Šlehačka: 250 ml smetany.

Testy na přípravu jednotlivých produktů nebo polotovarů jsme prováděli pouze tehdy, pokud byly zmíněny v návodu k použití nebo v přiložené knize s recepty a přístroj měl patřičné vybavení.

Pro zkoušku sekání ořechů jsme použili 200gramovou náplň, pro zkoušku sekání petrželky jsme použili čerstvou petrželku nebo 20 gramů koriandru a pro zkoušku sekání cibule jednu velkou cibuli rozříznout na čtyři díly.

Při drcení ledu jsme do nádoby nasypali deset kostek ledu.

V parametru obsluha jsme hodnotili aspekty každodenního používání stolního mixéru – například přehlednost kontrolního panelu a nastavení jednotlivých programů, plnění a vyprazdňování nádoby, čištění a mimo dalších také to, jestli je přístroj vhodný pro praváky i leváky.

Hlučnost přístroje jsme měřili ve vzdálenosti půl metru od jeho přední části.

Přihlásit