Jak testujeme

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení

Obraz 20 %, čtení poškozených médií 10 %, rychlost 15 %, obsluha 30 %, spotřeba elektrické energie 10 %, vybavenost 15 %

Limity hodnocení

Některá dílčí hodnocení mohou být limitována hraniční hodnotou. V takovém případě nemusí celkové hodnocení odpovídat váženému průměru dílčích hodnocení.

Obraz

Odborníci hodnotili kvalitu zobrazování fotografií a přehrávání filmů na blu-ray discích ve vysokém rozlišení a filmů se standardním rozlišením na DVD přepočítaným do rozlišení vysokého. Dále byla hodnocena kvalita přehrávání videa pořízeného domácí videokamerou ve formátu AVCHD z vypáleného disku.

Přehrávání poškozených médií

Hodnocení schopnosti jednotlivých přístrojů reagovat na různá běžná poškození přehrávaných blu-ray disků a DVD. Při testu byla použita jak standardní profesionální testovací média, tak běžné disky poškozené např. poškrábáním.

Rychlost

Hodnocena doba, kterou trvá uvedení přístroje do provozního stavu z režimu stand-by a času potřebného k vysunutí diskové mechaniky. Dále hodnocen čas potřebný k načtení blu-ray disků a DVD, rychlost funkce rychlého posuvu obrazu, procházení složek s fotografiemi i načítání jednotlivých snímků.

Obsluha

Odborníci hodnotili návod k použití a kvalitu i přehlednost dálkového ovladače. Dále samotné ovládání: rychlost reakce na pokyny, ovládání pomocí menu na obrazovce televizoru, na přední straně přehrávače a fyzické charakteristiky, mimo jiné umístění USB konektorů a zdířek na paměťové karty. Nakonec byla provedena zkouška paměti přehrávače; zda pokračují v přehrávání od poslední pozice po probuzení z režimu stand-by, po výměně disku a po vypojení ze zásuvky, respektive po výpadku proudu.

Spotřeba elektrické energie

Měření spotřeby elektrické energie při přehrávání a v režimu stand-by.

Vybavenost

Hodnocení počtu podporovaných audio a video formátů, podporovaných typů médií a možností připojení a vybavení jednotlivých přístrojů.

Přihlásit