Jak testujeme GPS navigace

V testu: 10 GPS navigací do auta.
Výsledky testu dalších 9 navigací jsou k dispozici předplatitelům na www.dtest.cz.
Ceny: v e-shopech v červnu 2010
 

 • Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení
  Navigace 40 %, bezpečnost při řízení 5 %, odolnost a zpracování 10 %, obsluha 35 %, vybavení 10 %.
 • Snížení hodnocení
  Celkové zhodnocení kvality může být maximálně o půl známky lepší než hodnocení skupiny zkoušek navigace. Hodnocení skupiny zkoušek navigace může být maximálně o půl známky lepší než hodnocení hlasových pokynů nebo o známku lepší než hodnocení startovacího času. Hodnocení skupiny zkoušek obsluha může být maximálně o jednu známku lepší než hodnocení reakce ovládacích prvků, bylo-li hodnoceno »uspokojivě« nebo hůře.
 • Navigace
  Měření startovacího času a doby do identifikace satelitů GPS. Hodnocení doby nutné pro výpočet trasy až po zobrazení konkrétní trasy. Měření výdrže baterie a síly přísavky držáku navigace.
  Kvalita trasování: přesné zacílení trasy, přepočítávání trasy v průběhu jízdy, navigace bez GPS signálu.
  Zvukový výstup: hodnocení srozumitelnosti a slyšitelnosti hlasových pokynů navigace. Obrazový výstup: přehlednost zobrazení trasy, křižovatek, víceproudých komunikací a odboček.
 • Bezpečnost při řízení
  Přítomnost upozornění na nutnost věnovat dostatečnou pozornost řízení, omezení ovládání navigace během řízení.
 • Odolnost a zpracování
  Hodnocení výměny baterie, zapínání a vypínání přístroje, konstrukce pláště navigace, funkčnosti a stability držáku navigace, odolnosti displeje vůči poškrábání. Hodnocení funkčnosti a případných záseků softwaru a možnosti záložní kopie map.
 • Obsluha
  Byla hodnocena srozumitelnost, přehlednost a úplnost návodu k použití ve vytištěné verzi, případně na datovém nosiči. Dále byla hodnocena instalace držáku přístroje a samotné navigace, velikost, tvar a hmotnost přístroje.
  Praktické používání: zapnutí přístroje, zadání trasy, pohodlnost ovládacích prvků a nastavení hlasitosti přístroje. Displej a menu: velikost a viditelnost displeje (zejména na přímém slunci), velikost a čitelnost prvků menu a celková přehlednost menu. Zobrazení trasy ve dvou a třídimenzionálním zobrazení.

Přihlásit