Čekejte prosím...

LG F1280NDS - výsledky testu

next prev Publikováno na webu 2/2012

Kompletní popis je dostupný po přihlášení.


Podrobný článek: Test úzkých praček s předním plněním 2012 (2/2012)

Jak testujeme

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení

Praní 37 %, máchání 11 %, odstřeďování 11 %, délka pracího cyklu 6 %, spotřeba elektrické energie 15 %, spotřeba vody 5 %, hlučnost 5 %, obsluha 8 %, návod k obsluze 2 %.

Limity hodnocení

Některá dílčí hodnocení mohou být limitována hraniční hodnotou. V takovém případě nemusí celkové hodnocení odpovídat váženému průměru dílčích hodnocení.

Prací programy

Pracím programem s největší vahou v hodnocení je dlouhý program pro praní bavlny při teplotě 40 °C. Testuje se účinnost praní založená na ČSN EN 60456. Pračka se plní 80 % maximální náplně deklarované výrobcem, dále se účinnost praní testuje při snížené náplni 3 kg prádla. Testuje se účinnost praní, máchání, odstřeďování, spotřeba vody a elektrické energie. Pro měření spotřeby energie a vody se používá i alternativní snížená náplň.

Druhým pracím programem je syntetika při plné náplni, delší program určený pro praní syntetického a smíšeného prádla; tento program je nastaven na nižší otáčky při odstřeďování.

Prádlo a prací prostředky

Používají se standardizované prací prostředky. Pro programy na praní bavlny se používají bavlněné ručníky a povlečení, pro smíšený program povlečení a košile ze smíšeného materiálu bavlna / polyester. K měření účinnosti praní jsou používány speciální látkové pruhy se standardním zašpiněním. Účinnost praní se měří optickým přístrojem, účinnost máchání analýzou vody odstředěné ve speciální odstředivce.

Obsluha, návod k obsluze, hlučnost

Jsou hodnoceny odborníky podle přesně daných kritérií, rozpracovaných na množství jednotlivých parametrů. Hlučnost je měřena pomocí přístrojů, navíc je hodnocena i subjektivně z hlediska přítomnosti rušivých zvuků (hvízdání apod.).


Chcete vědět, jak tento výrobek dopadl v našem testu?

každý měsíc časopis přímo do schránky


přístupy do webové databáze všech testů

mobilní aplikace s výsledky
testů vždy po ruce
 
Můžete také zakoupit samostatný výsledek zde.
 

Vysvětlivky

velmi dobře100-80 %
dobře79-60 %
uspokojivě59-40 %
dostatečně39-20 %
nedostatečně19-0 %
  ano
  ne
Přihlásit
 
 

Doporučte test známému

 
Znáte někoho, koho by mohl zajímat tento test? Pošlete mu výsledky testu.
Ochrana proti robotům


Sdílet test:
Twitter
Linkuj
Google+
 

Diskuze: LG F1280NDS - Vaše zkušenosti a recenze

 

Níže se mohou o zkušenosti s tímto výrobkem podělit jednotliví spotřebitelé navzájem.
Redakce časopisu dTest neodpovídá za obsah těchto příspěvků, které vyjadřují pouze názor svých autorů, ani na vložené příspěvky z kapacitních důvodů nemůže reagovat. Zároveň si však vyhrazuje právo jakýkoliv příspěvek smazat, např. z důvodu, že obsahuje nevhodné výrazy, má nevhodnou formu, neobsahuje zkušenost s tímto výrobkem apod.


Diskuze je dostupná pouze po přihlášení v pravém horním rohu.
 
 
 

TOPlist