Čekejte prosím...

LG F1280NDS - výsledky testu

next prev Publikováno na webu 2/2012

Kompletní popis je dostupný po přihlášení.


Podrobný článek: Test úzkých praček s předním plněním 2012 (2/2012)

Jak testujeme

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení

Praní 37 %, máchání 11 %, odstřeďování 11 %, délka pracího cyklu 6 %, spotřeba elektrické energie 15 %, spotřeba vody 5 %, hlučnost 5 %, obsluha 8 %, návod k obsluze 2 %.

Limity hodnocení

Některá dílčí hodnocení mohou být limitována hraniční hodnotou. V takovém případě nemusí celkové hodnocení odpovídat váženému průměru dílčích hodnocení.

Prací programy

Pracím programem s největší vahou v hodnocení je dlouhý program pro praní bavlny při teplotě 40 °C. Testuje se účinnost praní založená na ČSN EN 60456. Pračka se plní 80 % maximální náplně deklarované výrobcem, dále se účinnost praní testuje při snížené náplni 3 kg prádla. Testuje se účinnost praní, máchání, odstřeďování, spotřeba vody a elektrické energie. Pro měření spotřeby energie a vody se používá i alternativní snížená náplň.

Druhým pracím programem je syntetika při plné náplni, delší program určený pro praní syntetického a smíšeného prádla; tento program je nastaven na nižší otáčky při odstřeďování.

Prádlo a prací prostředky

Používají se standardizované prací prostředky. Pro programy na praní bavlny se používají bavlněné ručníky a povlečení, pro smíšený program povlečení a košile ze smíšeného materiálu bavlna / polyester. K měření účinnosti praní jsou používány speciální látkové pruhy se standardním zašpiněním. Účinnost praní se měří optickým přístrojem, účinnost máchání analýzou vody odstředěné ve speciální odstředivce.

Obsluha, návod k obsluze, hlučnost

Jsou hodnoceny odborníky podle přesně daných kritérií, rozpracovaných na množství jednotlivých parametrů. Hlučnost je měřena pomocí přístrojů, navíc je hodnocena i subjektivně z hlediska přítomnosti rušivých zvuků (hvízdání apod.).


Chcete vědět, jak tento výrobek dopadl v našem testu?

Přístup k výsledkům testů je placený. Jste-li předplatitelem či předplatitelkou dTestu, přihlaste se prosím v pravém horním rohu této webové stránky.

Pokud předplatné dTestu zatím nemáte, klikněte prosím na odkaz níže. Chcete-li si dTest nejprve vyzkoušet, stáhněte si na tomto odkazu vzorové vydání zdarma.Předplatné dTestu
od 65 Kč/měsíc

Výsledky vybraného výrobku
přes SMS za 20 Kč
 

Proč mám platit?

V případě potřeby nás kontaktujte v pracovní době na telefonu 241 404 922 či kdykoliv přes www.dtest.cz/kontakt.

Pro okamžité poslání tohoto jediného test výrobku emailem zašlete na
číslo 9030920 jednu SMS v uvedeném formátu.

Formát zprávy musí být: DTEST TEST 14426 Váš e-mail

Například: DTEST TEST 14426 jmeno@domena.cz

Cena 1 SMS je 20 Kč včetně DPH. SMS služby provozuje dTest, o.p.s., technicky zajišťuje AGMO a.s. Služba je dostupná ze sítí O2, T-Mobile a Vodafone. Kontaktní telefon dTest: 241 404 922 či email: dtest (zavináč) dtest.cz. Více informací o platbě přes sms získáte na www.platmobilem.cz.

3 důvody, proč si pořídit předplatné dTestu:
 

1. UŠETŘÍTE

Naše nezávislé testy mnohokrát ukázaly, že dražší výrobek není lepší než levnější konkurence. S dTestem nakoupíte efektivně a peníze vložené do předplatného se vám mohou vrátit už během jediného nákupu.
 
2. OCHRÁNÍME VÁS

S předplatným dTestu se stanete součástí velké rodiny spotřebitelů, kterou jen tak někdo neoklame. Informujeme vás o nástrahách trhu a bojujeme za vaše spotřebitelská práva.
 
3. POTŘEBUJEME VÁS

Peníze, které zaplatíte, použijeme na financování dalších testů v nezávislých laboratořích. Náklady na tyto testy jsou velmi vysoké. Pro zachování absolutní objektivity nezveřejňujeme v dTestu žádnou reklamu a příjmy z předplatného jsou tak hlavním zdrojem financování všech našich aktivit.


Těšíme se na vás!

Předplatné dTestu si můžete objednat ZDE

Pro okamžité poslání tohoto jediného test výrobku emailem zašlete na
číslo 9030920 jednu SMS v uvedeném formátu.

Formát zprávy musí být: DTEST TEST 14426 Váš e-mail

Například: DTEST TEST 14426 jmeno@domena.cz

Cena 1 SMS je 20 Kč včetně DPH. SMS služby provozuje dTest, o.p.s., technicky zajišťuje AGMO a.s. Služba je dostupná ze sítí O2, T-Mobile a Vodafone. Kontaktní telefon dTest: 241 404 922 či email: dtest (zavináč) dtest.cz. Více informací o platbě přes sms získáte na www.platmobilem.cz.

Vysvětlivky

velmi dobře100-80 %
dobře79-60 %
uspokojivě59-40 %
dostatečně39-20 %
nedostatečně19-0 %
  ano
  ne
Přihlásit
 
 

Doporučte test známému

 
Znáte někoho, koho by mohl zajímat tento test? Pošlete mu výsledky testu.
Ochrana proti robotům


Sdílet test:
Twitter
Linkuj
Google+
 

Diskuze: LG F1280NDS - Vaše zkušenosti a recenze

 

Níže se mohou o zkušenosti s tímto výrobkem podělit jednotliví spotřebitelé navzájem.
Redakce časopisu dTest neodpovídá za obsah těchto příspěvků, které vyjadřují pouze názor svých autorů, ani na vložené příspěvky z kapacitních důvodů nemůže reagovat. Zároveň si však vyhrazuje právo jakýkoliv příspěvek smazat, např. z důvodu, že obsahuje nevhodné výrazy, má nevhodnou formu, neobsahuje zkušenost s tímto výrobkem apod.


Diskuze je dostupná pouze po přihlášení v pravém horním rohu.
 
 
 

TOPlist