Čekejte prosím...
Filtr článků:                

Test ochran počítače 2014

27.2.2014

Hrozbu škodlivých programů není radno podceňovat. Patříte-li mezi uživatele operačního systému Windows, číhají na vás téměř na každém rohu. Pídí se po heslech a citlivých datech a také vás můžou připravit o peníze. Před digitální havětí všeho druhu můžete svůj počítač chránit některým z mnoha antivirů. Otestovali jsme placená i zdarma dostupná bezpečnostní řešení a zjistili, že jsou mezi nimi značné rozdíly. Nejlepší antiviry jsou za peníze, ovšem i volně dostupný je lepší než žádný.

celý článek

Jak vybrat ochranu počítače

26.2.2014

Nejen počítač připojený k internetu je vystaven nebezpečí infekce viry a jinými škodlivými programy. Vedle méně kritických příznaků může vést nákaza ke krádeži osobních údajů či dokonce k finančním ztrátám. Abyste zajistili bezpečí obsahu počítače a citlivých informací, je vhodné chránit se některým z bezpečnostních programů.

celý článek

Test tabletů 2013

29.11.2013

Popularita tabletů roste a podle odhadů letos poprvé v prodejích zastíní osobní počítače. Za jejich rychlým šířením přitom nevězí jen obliba iPadu, který před několika lety celý segment definoval.  Čím dál úspěšnější jsou tablety s operačním systémem Android a právě jim nyní náleží dominantní postavení na trhu. Konkurentů iPadu přibývá a jsou stále lepší. Nejlepší tablety jsou sice poměrně drahé, existuje však řada kvalitních a leckdy výrazně levnějších alternativ.

celý článek

Mini test: Samsung Evolution Kit

29.11.2013

Pokud vlastníte některý z vybraných televizorů Samsung z roku 2012, můžete jej díky sadě Evolution Kit aktualizovat na úroveň letošních modelů. Za zhruba sedm tisíc korun získáte nové a rychlejší uživatelské rozhraní, vylepšené funkce nebo dálkový ovladač s dotykovou ploškou. Stojí to za to, nebo jde jen o tahání peněz z kapes spotřebitelů?

celý článek

Jak vybrat tablet

29.11.2013

Tablety jsou tenké přenosné počítače s připojením k internetu. Lze je považovat za jakési hybridy mezi netbooky a chytrými telefony, které však obvykle neumožňují klasické telefonování. V nákupním průvodci poradíme, k jakým účelům jsou vhodné, jaké mají slabiny a na co se při výběru zaměřit.

celý článek

dTest a testování

29.11.2013

Že se naše testy liší od běžných redakčních testů v komerčních periodikách, jistě víte. Jaké jsou ale naše konkrétní postupy, abychom udrželi objektivitu a nezávislost? Často se nás na to ptáte, proto vás o tom informujeme. Tentokrát bude řeč o laboratořích a cestě k výsledkům testů, které jim zadáváme.

celý článek

Vánoční inspiromat dTestu

21.11.2013

Obchody jsou plné věcí, přesto není jednoduché vybrat vánoční dárek, který nejen potěší, ale také vydrží. Redaktoři dTestu prošli všechny testy roku 2013 a vybrali pro vás výrobky, které osvědčily vysokou kvalitu a zároveň se dají sehnat za příznivou cenu. Ve Vánočním inspiromatu dTestu, který je ke stažení níže na této stránce, najdete tipy na dárky pro všechny své blízké.

celý článek

Test chytrých telefonů 2013

31.10.2013

Kvalitní chytré telefony dnes najdeme nejen mezi drahými přístroji, ale čím dál častěji také v nižších cenových kategoriích. První příčky žebříčku sice nepřekvapivě náleží vlajkovým modelům jednotlivých výrobců, dobré známky však získala většina testovaných mobilů. V dílčích aspektech se přesto znatelně liší a zejména mezi nejlevnějšími modely je třeba vybírat se zvýšenou opatrností.

celý článek

Jak vybrat mobilní telefon

30.10.2013

Chytré telefony jsou čím dál dostupnější a jejich uživatelů stále přibývá. Vedle drahých luxusních modelů je na trhu spousta chytrých telefonů střední a nižší třídy za poměrně příznivé ceny. Před nákupem však zvažte, zda takzvaný smartphone skutečně potřebujete. Je pravda, že "hloupé" telefony toho tolik neumí a nepůsobí tak reprezentativně. Na druhou stranu jsou levnější, na telefonování a psaní zpráv bohatě stačí a jejich baterie vydrží o poznání déle.

celý článek

Test multifunkčních tiskáren 2013

26.9.2013

Dobrou tiskárnu s kopírkou a skenerem koupíte už za jeden a půl tisíce korun, nejlepší výkony však podávají přístroje několikanásobně dražší. Cena tiskárny ani kvalita jejích výstupů však nic nevypovídá o tom, kolik ve skutečnosti utratíte za inkoust či toner. Rozdíly v nákladech na tisk přitom nejsou zanedbatelné. Nepříjemným zjištěním je vysoká skrytá spotřeba některých inkoustových tiskáren, projevující se hlavně při sporadickém použití.

celý článek

Jak vybrat tiskárnu

25.9.2013

Nabídka tiskáren je široká - od nejzákladnějších jednoúčelových tiskáren přes multifunkční zařízení se skenerem, kopírkou či faxem po kancelářské tiskárny pro vysoké pracovní nasazení. Sáhnout po tiskárně inkoustové, nebo laserové? Jaké jsou náklady na tisk a které tiskárny se vám vyplatí? Při výběru hraje stěžejní roli to, jak a s jakou frekvencí hodláte přístroj využívat.

celý článek

Test 3D tiskárny MakerBot Replicator 2

1.8.2013

Zapomeňte na dvourozměrné fotografie či text, tahle tiskárna vytváří fyzické předměty – hrnky, obaly na mobilní telefony, modely budov nebo umělecké artefakty. Předzvěst budoucnosti, nebo jen drahá hračka? Jak taková 3D tiskárna vlastně funguje a pro koho je určena?

celý článek

Test bezpečnostních aplikací pro mobily 2013

1.8.2013

Chytré telefony a tablety jsou oblíbenou kořistí zlodějů a čím dál častěji také počítačových kriminálníků a tvůrců škodlivých programů. Bezpečnostní aplikace sice stoprocentní ochranu nezaručí, šance zločinců však přinejmenším sníží. Hodí se také v případě ztráty přístroje. Otestovali jsme 15 produktů pro operační systém Android a zjistili, že za relativně kvalitní aplikaci nemusíte utratit ani korunu.

celý článek

Test přepěťových ochran 2013

27.6.2013

Jednoduchá zásuvka nebo prodlužovačka s více zásuvkami, zjistili jsme, že každá zvládne dobře ochránit citlivou elektroniku ve vaší domácnosti před přepětím v elektrické síti. Rozdíly byly minimální. Některé modely mohou sloužit i jako filtry elektromagnetického ruchu, ovšem to se pak výrazně projeví na ceně. Tady naopak byly velké rozdíly. Přinášíme vám výsledky osmi přepěťových ochran 3. stupně.

celý článek

Jak vybrat přepěťovou ochranu

27.6.2013

Výběr přepěťové ochrany 3. stupně, tedy koncové ochrany, která se umisťuje před chráněný přístroj, je poměrně jednoduchý. V testu se totiž ukázalo, že všechny modely dokážou splnit svoje poslání, a citlivá elektronika je tak před přepětím v elektrické síti dobře chráněna.

celý článek

18 nově otestovaných mobilů

1.5.2013

Pravidelná aktualizace naší online databáze přináší výsledky 18 nově otestovaných mobilních telefonů. Podrobné hodnocení všech testovaných přístrojů najdou předplatitelé na www.dtest.cz/mobily.

celý článek

Test ochran počítače 2013

28.3.2013

Antivirový program a firewall jsou základem zabezpečení každého počítače s operačním systémem Windows. Vystačíte si se softwarem, který je zdarma, nebo je lepší sáhnout po některém z placených produktů? Dvě věci jsou jisté: jakýkoliv antivir je lepší než žádný a ani ta nejspolehlivější ochrana není dokonalá.

celý článek

Test jednoúčelových a multifunkčních tiskáren 2013

31.1.2013

Koupě tiskárny vás v dnešní době nemusí přijít draho. Vybírat můžete mezi inkoustovou a laserovou technologií a také mezi jednoúčelovými a multifunkčními zařízeními. Pokud plánujete tisknout častěji, vyplatí se nehledět jen na pořizovací cenu. Jak ukázal test, v nákladech na tisk jsou poměrně značné rozdíly.

celý článek

17 nově otestovaných mobilů

30.1.2013

Uvažujete o nákupu mobilního telefonu? Navštivte naši on-line databázi na www.dtest.cz/mobily, kterou jsme právě doplnili o výsledky 17 nově otestovaných modelů. Podrobné výsledky všech testovaných telefonů jsou přístupné předplatitelům.

celý článek

Nadělte i letos pod stromeček kvalitu

3.12.2012

Obchody jsou plné věcí, přesto není jednoduché vybrat vánoční dárek, který nejen potěší, ale také vydrží. Redaktoři dTestu prošli všechny testy roku 2012 a vybrali pro vás výrobky, které osvědčily vysokou kvalitu a zároveň se dají sehnat za příznivou cenu. Ve Vánočním inspiromatu dTestu, který je ke stažení níže na této stránce, najdete tipy na dárky pro všechny své blízké.

celý článek
Microsoft Surface RT (32 GB + Touch Cover)

Nové testy tabletů: Microsoft Surface RT

30.11.2012

V minulém čísle jsme přinesli test tabletů, od jeho vydání se však nabídka rozrostla o několik zajímavých nových modelů. Řeč je o Apple iPadu 4. generace, jeho menším bratříčkovi iPadu Mini či zbrusu novém tabletu Microsoft Surface RT. Podrobné výsledky naleznete v on-line databázi na www.dtest.cz/tablety. Výsledky jsou přístupné předplatitelům dTestu.

celý článek

Test tabletů 2012 II.

2.11.2012

Praktické rozměry, snadná a elegantní obsluha i možnost použití v téměř jakékoliv situaci. Ne náhodou se tablety staly jedním z nejsvůdnějších technických fenoménů současnosti. Vše začalo iPadem společnosti Apple a jeho letošní inkarnace nadále zůstávají tou nejlepší volbou. Dobře si však vyberete také mezi stále se zlepšujícími tablety s Androidem, špatné nejsou ani některé z levnějších modelů.

celý článek

Test chytrých telefonů 2012 III.

2.11.2012

Chytré telefony s operačním systémem Android jsou čím dál populárnější. Jejich nabídka je široká a pozitivní zprávou je, že i mezi nepříliš drahými přístroji se dá dobře vybrat. Zajímavá situace panuje rovněž v kategorii luxusních telefonů, jejichž společnost nedávno rozšířil nový model legendárního iPhonu. S nejlacinějšími smartphony si však mnoho zábavy neužijete. Chcete-li mobil pouze k volání a posílání SMS, dál číst nemusíte.

celý článek

Test chytrých telefonů 2012 II.

3.7.2012

Mobilní telefony pro vás testujeme pravidelně a naší online databázi doplňujeme o výsledky nových přístrojů. Nyní v naší databázi přibylo dvaadvacet nově otestovaných mobilů. Podívejte se, jak dopadly.

celý článek

Test vodotěsných obalů na mobily 2012

13.4.2012

Vodotěsné obaly na mobilní telefony budou zajímat především vodáky, ale nejen ty. K tomu, abyste svůj telefon vystavili potenciálně zničujícímu kontaktu s vodou, mnohdy stačí málo. Vhodné vodotěsné pouzdro před nežádoucími účinky vody ochrání.

celý článek

Test ochran počítače 2012

13.4.2012

Pokud máte počítač, neměl by vám chybět bezpečnostní software chránící PC a vaše citlivé údaje před škodlivými programy. Kvalitní antivirus doplněný o firewall výrazně sníží riziko možných útoků a následných ztrát, ale přesto byste měli vědět, že žádná ochrana není stoprocentní.

celý článek

Test chytrých telefonů 2012

13.4.2012

Chytré telefony jsou mezi lidmi stále oblíbenější, a tak zákonitě roste i jejich nabídka. Výrobci vyvíjejí stále nové modely, ať už jde o drahé luxusní smartphony či levné přístroje za pár tisíc korun. Který přístroj si vyberete vy?
 

celý článek

Test multifunkčních tiskáren 2012

11.3.2012

S tiskárnou si dnes můžete přinést domů také skener a kopírku, případně i fax. Cenami se tato multifunkční zařízení od jedno-účelových tiskáren nemusí výrazně lišit, a tak není těžké jejich popularitu pochopit. Dobrou zprávou je, že poměrně kvalitní kusy lze najít i mezi levnějšími modely. Pozornost je však třeba věnovat nákladům na tisk, které nemusí být zrovna nízké.

celý článek

Test tabletů 2012

8.2.2012

Tablety jsou multimediální zařízení nového typu, která kombinují vlastnosti počítače a chytrého telefonu. Uvažuje také o jeho koupi? Víte, jaký model vám bude vyhovovat nejvíce?

celý článek

Test chytrých telefonů 2011 II.

6.12.2011

Chytré telefony jsou oblíbené a pořizuje si je stále více lidí. Chcete si ho také koupit, ale neradi byste za něj příliš utráceli? V současné době seženete i přístroje střední třídy a roste počet levných chytrých telefonů.

celý článek

Test chytrých telefonů 2011

3.8.2011

Mobilní telefony dnes seženete různé. Ty nejpropracovanější nazýváme chytré mobilní telefony. Toužíte po takovém mobilu, nebo ho pro svou činnost nepotřebujete? Pojďme se s dTestem podívat na jednotlivé modely.

celý článek

Test multifunkčních tiskáren 2011

13.5.2011

Multifunkční tiskárny jsou čím dál oblíbenější. Kromě tisku vám nabízí i skener, kopírku, fax a mnohé další příslušenství. Jaký přístroj zvolit a kolik za něj zaplatíte? Záleží na tom, jak stroj hodláte využívat. dTest vám poradí.

celý článek

Jak vybrat flashdisk (datovou klíčenku)

24.3.2011

Napřed závratný a nedostupný nástupce disket, pak drahocenný doplněk těch, kteří přenášejí velké objemy dat a teď už dárek přikládaný zdarma na obálky časopisů – USB Flash disky, datové klíčenky, nebo prostě flashky. Pořídíte je skoro všude a při relativně malých kapacitách stojí jen pár korun. Na co si dát při jejich kupování pozor?

celý článek

Test ochran počítače 2011

15.3.2011

Máte antivirový program ve vašem počítači? Měl by být pro každého samozřejmostí, zvlášť pokud máte připojení k internetu. Antivirové programy nás chrání nejen před viry, ale i před špionážním softwarem a dalšími škodlivými programy.

celý článek

Test čteček elektronických knih 2011

12.1.2011

Také vás zaujaly elektronické čtečky knih, které jsou v poslední době stále více oblíbené? Jakou zvolit a na co si dát při jejich výběru pozor? Test vám tyto přístroje přiblíží.

celý článek

Test monitorů 2011

12.1.2011

Chystáte se pořídit si nový monitor? Jaká je úroveň jednotlivých modelů a kolik do něj investovat? Potřebujete nadstandardní model, nebo si vystačíte s tím běžným? Test zkoumal různé modely.

celý článek

Jak vybrat monitor

12.1.2011

Pokud stále vlastníte starý vakuový (CRT) monitor, pak jistě není od věci uvažovat o jeho nahrazení novým LCD monitorem. V tomto průvodci se podíváme na hlavní vlastnosti monitorů, které je dobré při nákupu sledovat.

celý článek

Jak vybrat čtečku elektronických knih

12.1.2011

Elektronické čtečky jsou zařízení určená ke čtení textů v digitální podobě. Jejich displeje fungují na bázi elektronického inkoustu a vlastnostmi připomínají papír, což vede k vysokému komfortu při čtení. Velikost a hmotnost čteček snese srovnání s tištěnými paperbacky a pojmou tisíce elektronických „svazků“.

celý článek

Jak vybrat notebook a netbook

30.12.2010

Průměrné ceny výpočetní techniky rychle klesají a díky tomu si svůj osobní přenosný počítač kupuje stále více lidí. Častým zákazníkem kupujícím si levnější počítače je „prvotní uživatel“, leckdy naprostý laik v oblasti informační techniky či osoba s pouze základními a všeobecnými uživatelskými znalostmi a dovednostmi. Jestli i Vy sami sebe hodnotíte jako laiky, tak právě pro Vás jsme připravili následující řádky.

celý článek

Jak vybrat externí pevný disk

12.12.2010

Kdysi nám připadalo 1,44 megabajtu na 3,5 palcové disketě tak akorát. A když se nám data na jednu disketu náhodou nevešla, vzala se celá krabička. Dnes počítáme gigabajty a terabajty. A zejména ty druhé na ničem jiném než externím disku neodneseme.

celý článek

Test smartphonů 2010

14.10.2010

Chcete mobilní telefon, se kterým se dá dělat více než jen telefonovat, fotit a přehrávat hudba? Jsou tu pro vás smartphony, které představují multifunkční kapesní počítače. Jaký konkrétní vybrat? Testovali jsme je pro vás.

celý článek

Test Apple iPhone 4 2010

13.10.2010

Také jste zvědavě čekali, až se na trh dostane nový Apple iPhone 4? Náš test se zaměřil na zkoumání jeho kvalit. Co jsme zjistili?

celý článek

Test externích pevných disků 2010

12.10.2010

Externí pevné disky používá čím dál více lidí. Jde o jednu z hlavních možností jak skladovat a přenášet data. My jsme pro vás testovali 27 produktů a přinášíme vám výsledky.

celý článek

Test mobilních telefonů 2010

12.5.2010

Chcete si vybrat nový mobilní telefon? Není problém. Na trhu jsou široké možnosti, které vás jistě uspokojí. Měli byste však vědět, že kvalita mobilních telefonů je rozdílná a jejich funkce jsou různě pohodlné. Náš TEST vám prozradí, jak jsou na tom jednotlivé mobilní telefony. Nechte si poradit.  

celý článek

Test Apple iPad 2010

10.5.2010

Elektronické čtečky knih, zvané e-booky, se rychle dostávají do obecného povědomí. Novinkou, od níž si mnozí slibují revoluci v používání těchto přístrojů, je iPad od společnosti Apple. I když se u nás teprve začne prodávat, je mu věnována velká mediální pozornost. Abyste věděli, otestovali jsme pro vás iPad ve wi-fi verzi.

celý článek

Test mobilních telefonů pro seniory 2010

15.4.2010

Na trhu je mnoho typů mobilních telefonů. Nyní se začínají vyrábět i takové mobily, které jsou určené pro seniory a postižené jedince. Tyto mobily by měly být upravené tak, aby jejich používání bylo co nejsnazší. TEST vám odpoví na to, které mobilní telefony tuto funkci splňují.   

celý článek

Test ochran počítače 2010

23.3.2010

Chráníte svůj počítač antivirovými programy? Firmy se na tuto problematiku většinou zaměřují, domácnosti pak méně, což není zrovna rozumné, zvlášť když si uvědomíme, že v počítači máme často velmi cenná data. Pokud máte internetové bankovnictví, je vyloženým hazardem nechránit počítač. Ano, za kvalitní antivirový program zaplatíte, nemusí to však být hodně. Náš test vám najde nejvhodnější řešení.

celý článek

Test jednoúčelových a multifunkčních tiskáren 2009

30.9.2009

Potřebujete novou tiskárnu? Máte široké možnosti výběru. Dnes už dokonce seženete i multifunkční přístroje obsahující tiskárnu, skener a kopírku za příznivou cenu. Otázkou zůstává, jaké jsou náklady na tisk a které tiskárny se ve finále skutečně vyplatí. Na zkoumání tohoto hlediska se zaměřil náš test. Analyzovali jsme pro vás 30 výrobků...

celý článek

Test mobilních telefonů 2009

25.5.2009

Mobilní telefony mají čím dál více funkcí. Na jaké úrovni jsou dnes? Dokáží nahradit i počítač, jak mnozí výrobci slibují? Otestovali jsme pro vás 105 výrobků a přinášíme vám široký přehled o jednotlivých mobilních telefonech.

celý článek

Test mobilních telefonů 2008

15.8.2008

Nevyužíváte četné multimediální a další funkce, které vám nabízí moderní mobilní telefony? Pokud svůj mobil používáte jen na telefonování a posílání SMS, bude vám stačit aparát z nejnižší cenové kategorie, tzv. low-end. Testovali jsme pro vás 23 různých modelů.

celý článek
Článků na stránku:
10 25 50
1 2
 
 

TOPlist